2. vojenský okruh [1950-1965]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. vojenský okruh [1950-1965]

2nd Military District

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. vojenský okruh 2nd Military District
    Originální název:
    Original Name:
    2. vojenský okruh
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1950
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Vojenská oblast 4 4th Military Area
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.09.1965
    Nástupce:
    Successor:
    Východní vojenský okruh Eastern Military District
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1950-01.09.1965 Ministerstvo národní obrany
    15.09.1950-01.09.1965 Ministry of National Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1950-01.09.1965 Trenčín, Kasárna na ul. M. Rázusa /

    Velitel:
    Commander:
    15.09.1950-DD.12.1950 Novák, Zdeněk (Armádní generál)
    DD.12.1950-28.02.1951 Janda, František (Divisní generál)
    28.02.1951-DD.01.1952 Janda, František (Sborový generál)
    DD.01.1952-01.02.1952 Ťokan, Jaroslav (Brigádní generál)
    01.02.1952-12.06.1953 Ťokan, Jaroslav (Divisní generál)
    12.06.1953-DD.03.1955 Ťokan, Jaroslav (Generálporučík)
    DD.03.1955-06.05.1955 Sedláček, František (Generálmajor)
    06.05.1955-DD.07.1961 Sedláček, František (Generálporučík)
    DD.07.1961-01.09.1965 Valeš, Josef (Generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.09.1950-DD.12.1950 Janda, František (Divisní generál)
    DD.12.1950-DD.04.1951 Talášek, František (Brigádní generál)
    DD.04.1951-DD.01.1952 Ťokan, Jaroslav (Brigádní generál)
    DD.01.1952-12.02.1952 Sadílek, Václav (Plukovník)
    12.02.1952-12.06.1953 Sadílek, Václav (Brigádní generál)
    12.06.1953-DD.12.1954 Sadílek, Václav (Generálmajor)
    DD.12.1954-06.05.1955 Blatenský, Karel (Plukovník)
    06.05.1955-DD.10.1956 Blatenský, Karel (Generálmajor)
    DD.10.1956-DD.07.1958 Svitáček, Hubert (Generálmajor)
    DD.07.1958-DD.09.1960 Hendrich, Josef (Generálmajor)
    DD.09.1960-05.10.1961 Pivoluska, Juraj (Plukovník)
    05.10.1961-DD.08.1963 Pivoluska, Juraj (Generálmajor)
    DD.08.1963-01.09.1965 Pošík, Miloslav (Generálmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1950-01.10.1950 3. divise /rychlá/
    15.09.1950-01.01.1951 I. sbor
    15.09.1950-01.01.1951 IV. sbor
    15.09.1950-01.09.1965 Oddělení bojové připravy
    15.09.1950-01.09.1965 Oddělení vojenské dopravy 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Operační oddělení 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Organizační a mobilizační oddělení 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Spojovací velitelství 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Ubytovací a stavební oddělení
    15.09.1950-01.09.1965 Velitelství dělostřelectva 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.10.1956 Velitelství tankového a mechanizovaného vojska 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Vojenský týl 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Zpravodajské oddělení 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Školské oddělení 2. vojenského okruhu
    15.09.1950-01.09.1965 Ženijní velitelství 2. vojenského okruhu
    01.01.1951-01.11.1954 1. armádní sbor
    01.01.1951-01.11.1954 4. armádní sbor
    15.04.1952-01.11.1952 8. pevnostní brigáda
    01.11.1952-01.11.1954 8. pěší brigáda
    01.11.1954-01.10.1956 1. střelecký sbor
    01.11.1954-15.07.1958 4. střelecký sbor
    01.11.1954-01.11.1955 8. střelecká brigáda
    01.10.1956-01.10.1958 17. střelecká divize
    01.10.1956-01.10.1958 18. střelecká divize
    01.10.1956-01.10.1958 262. protiletadlová dělostřelecká brigáda
    01.10.1956-01.10.1957 Velitelství tankového vojska 2. vojenského okruhu
    15.07.1957-01.09.1958 4. střelecká divize
    01.10.1957-17.08.1958 Školní tankový pluk
    15.07.1958-01.10.1958 14. mechanizovaná divize
    01.10.1958-01.09.1962 14. motostřelecká divize
    01.10.1958-01.09.1965 18. motostřelecká divize
    01.10.1958-01.09.1965 3. motostřelecká divize
    01.09.1962-01.09.1965 14. tanková divize
    15.09.1950-01.10.1950 3rd Division /Rapid/
    15.09.1950-01.09.1965 Accommodation and Construction Department
    15.09.1950-01.09.1965 Army Rear of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 Artillery Command of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 Combat Training Department
    15.09.1950-01.09.1965 Engineer Command of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.01.1951 I Corps
    15.09.1950-01.01.1951 IV Corps
    15.09.1950-01.09.1965 Intelligence Department of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 Military Transport Department of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 Operation Department of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 Organisational and Mobilisation Department of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 School Department of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.09.1965 Signal Command of the 2nd Military District
    15.09.1950-01.10.1956 Tank and Mechanised Command of the 2nd Military District
    01.01.1951-01.11.1954 1st Army Corps
    01.01.1951-01.11.1954 4th Army Corps
    15.04.1952-01.11.1952 8th Fortress Brigade
    01.11.1952-01.11.1954 8th Infantry Brigade
    01.11.1954-01.10.1956 1st Rifle Corps
    01.11.1954-15.07.1958 4th Rifle Corps
    01.11.1954-01.11.1955 8th Rifle Brigade
    01.10.1956-01.10.1958 17th Rifle Division
    01.10.1956-01.10.1958 18th Rifle Division
    01.10.1956-01.10.1958 262nd Anti-Aircraft Artillery Brigade
    01.10.1956-01.10.1957 Tank Command of the 2nd Military District
    15.07.1957-01.09.1958 4th Rifle Division
    01.10.1957-17.08.1958 Training Tank Regiment
    15.07.1958-01.10.1958 14th Mechanized Division
    01.10.1958-01.09.1962 14th Motor Rifle Division
    01.10.1958-01.09.1965 18th Motor Rifle Division
    01.10.1958-01.09.1965 3rd Motor Rifle Division
    01.09.1962-01.09.1965 14th Tank Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    DD.MM.1961-01.09.1965 VÚ 1380 Trenčín -
    Zdroje:
    Sources:
    ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69189#405647Verze : 7
    MOD