V. sbor [1947-1949]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

V. sbor [1947-1949]

V Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    V. sbor V Corps
    Originální název:
    Original Name:
    V. sbor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1947
    Předchůdce:
    Predecessor:
    VII. sbor VII Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.05.1949
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1947-01.05.1949 Vojenská oblast 4 01.10.1947-01.05.1949 4th Military Area
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1947-01.05.1949 Trenčín, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1947-18.10.1948 Markus, Mikuláš (Brigádní generál)
    18.10.1948-01.05.1949 Markus, Mikuláš (Divisní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    15.07.1948-01.05.1949 Kužel-Znievčan, Vladislav (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1947-01.05.1949 4. divise /rychlá/
    01.10.1947-01.05.1949 9. divise
    01.10.1947-01.05.1949 Velitelství dělostřelectva V. sboru
    01.05.1948-01.05.1949 2. brigáda


    01.10.1947-01.05.1949 4th Division /Rapid/
    01.10.1947-01.05.1949 9th Division
    01.10.1947-01.05.1949 V Corps Artillery Command
    01.05.1948-01.05.1949 2nd Brigade



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.10.1947-01.05.1949 VÚ 2103 Trenčín
    Zdroje:
    Sources:
    ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69207#243471Verze : 3
    MOD