VII. sbor [1945-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

VII. sbor [1945-1947]

VII Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    VII. sbor VII Corps
    Originální název:
    Original Name:
    VII. sbor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    21.06.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1947
    Nástupce:
    Successor:
    V. sbor V Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    21.06.1945-01.10.1947 Vojenská oblast 4
    21.06.1945-01.10.1947 4th Military Area
    Dislokace:
    Deployed:
    21.06.1945-01.10.1947 Trenčín, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    21.06.1945-12.07.1945 Širica, Michal (Plukovník)
    12.07.1945-01.10.1945 Širica, Michal (Brigádní generál)
    01.10.1945-01.10.1947 Markus, Mikuláš (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    12.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Trenčín
    21.06.1945-01.10.1947 9. divise
    21.06.1945-01.01.1946 Polní prokurátor VII. sboru
    21.06.1945-01.01.1946 Polní soud VII. sboru
    21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Nitra
    21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Nové Mesto nad Váhom
    21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Topoľčany
    21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Trenčín
    21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Žilina
    21.06.1945-01.10.1946 Posádkové velitelství Žilina
    21.06.1945-01.09.1945 Spojovací prapor 57
    21.06.1945-01.10.1947 Velitelství dělostřelectva VII. sboru
    29.06.1945-01.10.1945 4. divise
    01.10.1945-01.10.1947 4. divise /rychlá/
    01.06.1946-01.09.1946 6. divise


    12.06.1945-01.10.1946 Military Command Trenčín
    21.06.1945-01.09.1945 57th Signal Battalion
    21.06.1945-01.10.1947 9th Division
    21.06.1945-01.10.1946 Military Command Nitra
    21.06.1945-01.10.1946 Military Command Nové Mesto nad Váhom
    21.06.1945-01.10.1946 Military Command Topoľčany
    21.06.1945-01.10.1946 Military Command Trenčín
    21.06.1945-01.10.1946 Military Command Žilina
    21.06.1945-01.10.1946 Military Command Žilina
    21.06.1945-01.10.1947 VII Corps Artillery Command
    21.06.1945-01.01.1946 VII Corps Field Court
    21.06.1945-01.01.1946 VII Corps Field Prosecutor
    29.06.1945-01.10.1945 4th Division
    01.10.1945-01.10.1947 4th Division /Rapid/
    01.06.1946-01.09.1946 6th Division



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1946-01.10.1947 VÚ 2103 Trenčín
    Zdroje:
    Sources:
    ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69210#243488Verze : 4
    MOD