1. pěší divize [1951-1954]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. pěší divize [1951-1954]

1st Infantry Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. pěší divize 1st Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    1. pěší divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1951
    Předchůdce:
    Predecessor:
    1. divise /pěší/ 1st Division /Infantry/
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.11.1954
    Nástupce:
    Successor:
    1. střelecká divize 1st Rifle Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1951-01.11.1954 2. armádní sbor 01.01.1951-01.11.1954 2nd Army Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1951-01.11.1954 České Budějovice, ? /
    Velitel:
    Commander:
    01.01.1951-01.06.1951 Hanus, Karel (Brigádní generál)
    01.06.1951-21.12.1951 Svitáček, Hubert (Podplukovník)
    21.12.1951-06.12.1952 Svitáček, Hubert (Plukovník)
    06.12.1952-12.06.1953 Svitáček, Hubert (Brigádní generál)
    12.06.1953-12.01.1954 Svitáček, Hubert (Generálmajor)
    12.01.1954-09.10.1954 Kužel, Václav (Plukovník)
    09.10.1954-01.11.1954 Šádek, František (Podplukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.01.1951-28.02.1951 Svitáček, Hubert (Major)
    28.02.1951-01.06.1951 Svitáček, Hubert (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.01.1951-01.11.1954 1. chemická četa
    01.01.1951-01.11.1954 1. protiletadlový dělostřelecký oddíl
    01.01.1951-01.11.1954 1. protitankový dělostřelecký oddíl
    01.01.1951-01.11.1954 1. průzkumná rota
    01.01.1951-01.11.1954 1. pěší pluk
    01.01.1951-01.11.1954 1. spojovací prapor
    01.01.1951-01.10.1951 1. tankosamohybný prapor
    01.01.1951-01.11.1954 1. ženijní prapor
    01.01.1951-31.10.1954 29. pěší pluk
    01.01.1951-01.11.1954 48. pěší pluk
    01.01.1951-01.11.1954 5. dělostřelecký pluk
    01.10.1951-01.11.1954 1. raketometný oddíl
    01.10.1951-01.11.1954 1. tankosamohybný pluk
    01.01.1951-01.11.1954 1st Anti-Aircraft Artillery Division
    01.01.1951-01.11.1954 1st Anti-Tank Artillery Division
    01.01.1951-01.11.1954 1st Chemical Platoon
    01.01.1951-01.11.1954 1st Engineer Battalion
    01.01.1951-01.11.1954 1st Infantry Regiment
    01.01.1951-01.11.1954 1st Reconnaissance Company
    01.01.1951-01.11.1954 1st Signal Battalion
    01.01.1951-01.10.1951 1st Tank Self-Propelled Battalion
    01.01.1951-31.10.1954 29th Infantry Regiment
    01.01.1951-01.11.1954 48th Infantry Regiment
    01.01.1951-01.11.1954 5th Artillery Regiment
    01.10.1951-01.11.1954 1st Rocket-Launcher Division
    01.10.1951-01.11.1954 1st Self-propelled Tank Regiment
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.01.1951-01.11.1954 Husitská střelecká divize
    01.01.1951-31.10.1954 Hussite Infantry Division
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    01.01.1951-01.11.1954 VÚ 2703 České Budějovice
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00174 (1. pěší divize)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69213#243501Verze : 0
    MOD