20. motostřelecká divize [1958-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

20. motostřelecká divize [1958-1991]

20th Motor Rifle Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    20. motostřelecká divize 20th Motor Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    20. motostřelecká divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    20. střelecká divize 20th Rifle Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.10.1991
    Nástupce:
    Successor:
    20. mechanizovaná divize 20th Mechanised Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1958-01.09.1965 1. armáda
    01.09.1965-01.09.1969 Západní vojenský okruh
    01.09.1969-31.10.1991 1. armáda
    01.10.1958-01.09.1965 1st Army
    01.09.1965-01.09.1969 Western Military District
    01.09.1969-31.10.1991 1st Army
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1958-01.11.1991 Karlovy Vary, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1958-01.10.1959 Voštera, Jan (Plukovník)
    01.10.1959-DD.07.1966 Blahut, Evžen (Plukovník)
    DD.07.1966-DD.05.1968 Petržíla, Stanislav (Generálmajor)
    DD.05.1968-DD.05.1969 Němec, Josef (Plukovník)
    DD.05.1969-DD.08.1971 Král, Jan (Plukovník)
    DD.08.1971-01.10.1974 Vondrák, Zdeněk (Plukovník)
    01.10.1974-01.10.1976 Líška, Emil (Plukovník)
    01.10.1976-01.11.1976 Vacek, Miroslav (Podplukovník)
    01.11.1976-DD.11.1979 Vacek, Miroslav (Plukovník)
    DD.11.1979-01.05.1980 Vrlík, Pavol (Plukovník)
    01.05.1980-DD.03.1981 Vrlík, Pavol (Generálmajor)
    DD.03.1981-01.05.1983 Nytra, Břetislav (Podplukovník)
    01.05.1983-DD.10.1986 Nytra, Břetislav (Plukovník)
    DD.10.1986-15.02.1987 Matějka, Miroslav (Podplukovník)
    15.02.1987-01.05.1990 Matějka, Miroslav (Plukovník)
    01.05.1990-01.11.1991 Matějka, Miroslav (Generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.12.1975-DD.11.1978 Podešva, František (Podplukovník)
    DD.07.1977-DD.MM.1977 Slimák, Anton (Podplukovník)
    DD.11.1978-01.05.1979 Halva, Ivan (Kapitán)
    01.05.1979-DD.08.1980 Halva, Ivan (Major)
    DD.12.1980-DD.04.1981 Nytra, Břetislav (Podplukovník)
    DD.04.1981-01.05.1983 Matějka, Miroslav (Major)
    01.05.1983-DD.08.1984 Matějka, Miroslav (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1958-01.09.1961 12. průzkumný prapor
    01.10.1958-01.09.1961 12. raketometný oddíl
    01.10.1958-01.09.1974 12. rota chemické ochrany
    01.10.1958-31.10.1991 12. spojovací prapor
    01.10.1958-31.10.1991 12. tankový pluk
    01.10.1958-31.10.1991 12. ženijní prapor
    01.10.1958-01.09.1961 20. prapor technického zabezpečení
    01.10.1958-31.10.1991 38. dělostřelecký pluk
    01.10.1958-31.10.1991 49. motostřelecký pluk
    01.10.1958-31.10.1991 65. motostřelecký pluk
    01.10.1958-31.10.1991 74. motostřelecký pluk
    01.09.1961-01.09.1966 20. průzkumná rota
    01.09.1961-01.09.1974 20. technické opravny
    01.09.1961-01.09.1969 20. školní tankový prapor
    01.09.1961-01.11.1983 62. automobilní prapor
    DD.MM.1963-DD.MM.1967 20. samostatný dělostřelecký oddíl
    01.09.1964-01.09.1974 20. vrtulníková letka
    DD.MM.1964-DD.MM.1969 12. protiletadlový oddíl
    01.09.1966-31.10.1991 20. průzkumný prapor
    DD.MM.1967-31.10.1989 20. samostatný raketometný oddíl
    01.09.1969-01.09.1971 20. samostatný tankový prapor
    DD.MM.1969-DD.MM.1978 12. protiletadlový pluk
    01.09.1974-31.10.1991 12. prapor chemické ochrany
    01.09.1974-31.10.1991 20. prapor oprav techniky
    DD.MM.1974-DD.MM.1984 20. velitelská baterie
    DD.MM.1978-31.10.1991 12. protiletadlový raketový pluk
    01.11.1983-31.10.1991 20. prapor materiálního zabezpečení
    DD.MM.1984-31.12.1992 20. baterie velení a dělostřeleckého průzkumu
    01.10.1958-01.09.1974 12th Chemical Defence Company
    01.10.1958-31.10.1991 12th Engineer Battalion
    01.10.1958-01.09.1961 12th Reconnaissance Battalion
    01.10.1958-01.09.1961 12th Rocket-Launcher Division
    01.10.1958-31.10.1991 12th Signal Battalion
    01.10.1958-31.10.1991 12th Tank Regiment
    01.10.1958-01.09.1961 20th Technical Supply Battalion
    01.10.1958-31.10.1991 38th Artillery Regiment
    01.10.1958-31.10.1991 49th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-31.10.1991 65th Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-31.10.1991 74th Motor Rifle Regiment
    01.09.1961-01.09.1966 20th Reconnaissance Company
    01.09.1961-01.09.1974 20th Technical Workshop
    01.09.1961-01.09.1969 20th Training Tank Battalion
    01.09.1961-01.11.1983 62nd Automobile Battalion
    DD.MM.1963-DD.MM.1967 20th Separate Artillery Division
    01.09.1964-01.09.1974 20th Helicopter Squadron
    DD.MM.1964-DD.MM.1969 12th Anti-Aircraft Division
    01.09.1966-31.10.1991 20th Reconnaissance Battalion
    DD.MM.1967-31.10.1989 20th Separate Rocket Launcher Division
    01.09.1969-01.09.1971 20th Separate Tank Battalion
    DD.MM.1969-DD.MM.1978 12th Anti-Aircraft Regiment
    01.09.1974-31.10.1991 12th Chemical Protection Battalion
    01.09.1974-31.10.1991 20th Hardware Service Battalion
    DD.MM.1974-DD.MM.1984 20th Command Battery
    DD.MM.1978-31.10.1991 12th Anti-Aircraft Missile Regiment
    01.11.1983-31.10.1991 20th Supply Battalion
    DD.MM.1984-31.12.1992 20th Command and Artillery Reconnaissance Battery
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.05.1965-01.11.1991 Řád rudé hvězdy
    Poznámka:
    Note:
    01.10.1958-01.11.1991 VÚ 8038 Karlovy Vary 01.10.1958-01.11.1991 VU 8038 Karlovy Vary
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00052 (20. motostřelecká divize)
    Rechtorík, Josef: Čtvrt století tradic pohraničního svazku Čsl. armády, vyznamenaného Řádem rudé hvězdy (1945-1970). Karlovy Vary, PO VÚ 8038 1970.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69237#406437Verze : 2
    MOD