14. tanková divize [1966-1990]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

14. tanková divize [1966-1990]

14th Tank Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    14. tanková divize 14th Tank Division
    Originální název:
    Original Name:
    14. tanková divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.09.1966
    Předchůdce:
    Predecessor:
    18. motostřelecká divize 18th Motor Rifle Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.12.1990
    Nástupce:
    Successor:
    14. motostřelecká divize 14th Motor Rifle Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.09.1966-01.12.1990 Východní vojenský okruh
    01.09.1966-01.12.1990 Eastern Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    01.09.1966-01.12.1990 Prešov, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.09.1966-DD.MM.1967 ? - zástupca velit, ( )
    DD.RR.1967-01.05.1971 Jakuš, Zoltán (Plukovník)
    01.05.1971-DD.MM.1972 Jakuš, Zoltán (Generálmajor)
    DD.MM.1972-01.10.1974 Weinlich, Stanislav (Plukovník)
    01.10.1974-DD.11.1974 Weinlich, Stanislav (Generálmajor)
    DD.11.1974-01.10.1977 Einšpígl, Josef (Plukovník)
    01.10.1977-01.10.1978 Einšpígl, Josef (Generálmajor)
    01.10.1978-DD.10.1982 Andrejčák, Imrich (Plukovník)
    DD.MM.1982-01.05.1985 Radimský, František (Plukovník)
    01.05.1985-DD.MM.1985 Radimský, František (Generálmajor)
    DD.MM.1985-DD.MM.1987 Ščudlík, Jan (Plukovník)
    01.05.1987-DD.MM.1990 Horský, Marián (Plukovník)
    DD.07.1990-01.12.1990 Vestenický, Emil (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.1966-DD.MM.1972 Naď, Milan (Plukovník)
    DD.MM.1972-06.11.1976 Mrva, Ján (Plukovník)
    07.11.1976-DD.11.1977 Hrbek, Čestmír (Podplukovník)
    DD.11.1977-DD.MM.1978 -, - ( )
    DD.MM.1978-DD.MM.1983 Turek, Ján (Plukovník)
    DD.MM.1983-DD.MM.1986 Martinko, Ján (Podplukovník)
    DD.MM.1986-06.10.1987 Horsky, Marián (Plukovník)
    07.10.1987-01.12.1990 Čmilanský, Ján (Plukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.09.1966-31.10.1980 10. protiletadlový oddíl
    01.09.1966-01.12.1990 10. spojovací prapor
    01.09.1966-01.11.1968 10. tankový pluk
    01.09.1966-01.12.1990 10. zdravotnický prapor
    01.09.1966-01.12.1990 10. ženijní prapor
    01.09.1966-01.12.1990 14. průzkumný prapor
    01.09.1966-31.10.1980 14. technické opravny
    01.09.1966-31.12.1984 21. samostatný dělostřelecký oddíl
    01.09.1966-01.12.1990 49. dělostřelecký pluk
    01.09.1966-01.12.1990 55. motostřelecký pluk
    01.09.1966-01.11.1983 60. automobilový prapor
    01.09.1966-01.12.1990 63. motostřelecký pluk
    01.09.1966-15.10.1968 64. tankový pluk
    01.11.1968-01.12.1990 103. tankový pluk
    01.11.1968-01.12.1990 60. tankový pluk
    01.09.1969-30.11.1981 10. rota chemické ochrany
    31.10.1980-01.12.1990 10. protiletadlový pluk
    31.10.1980-01.12.1990 14. prapor oprav techniky
    31.10.1980-01.01.1981 14. velitelská baterie
    01.01.1981-01.12.1990 14. baterie velení a dělostřeleckého průzkumu
    31.11.1981-01.12.1990 10. prapor chemické ochrany
    01.11.1983-01.12.1990 14. prapor materiálního zabezpečení
    31.12.1984-31.12.1989 21. samostatný raketometný oddíl
    01.09.1966-31.10.1980 10th Anti-Aircraft Division
    01.09.1966-01.12.1990 10th Engineer Battalion
    01.09.1966-01.12.1990 10th Medical Battalion
    01.09.1966-01.12.1990 10th Signal Battalion
    01.09.1966-01.11.1968 10th Tank Regiment
    01.09.1966-01.12.1990 14th Reconnaissance Battalion
    01.09.1966-31.10.1980 14th Technical Workshop
    01.09.1966-31.12.1984 21st Separate Artillery Division
    01.09.1966-01.12.1990 49th Artillery Regiment
    01.09.1966-01.12.1990 55th Motor Rifle Regiment
    01.09.1966-01.11.1983 60th Automobile Battalion
    01.09.1966-01.12.1990 63rd Motor Rifle Regiment
    01.09.1966-15.10.1968 64th Tank Regiment
    01.11.1968-01.12.1990 103rd Tank Regiment
    01.11.1968-01.12.1990 60th Tank Regiment
    01.09.1969-30.11.1981 10th Chemical Defence Company
    31.10.1980-01.12.1990 10th Anti-Aircraft Regiment
    31.10.1980-01.01.1981 14th Command Battery
    31.10.1980-01.12.1990 14th Hardware Service Battalion
    01.01.1981-01.12.1990 14th Command and Artillery Reconnaissance Battery
    31.11.1981-01.12.1990 10th Chemical Defence Battalion
    01.11.1983-01.12.1990 14th Material Supply Battalion
    31.12.1984-31.12.1989 21st Separate Rocket Launcher Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.10.1974-08.05.1990 Tanková divize československých krasnoarmějců
    01.10.1974-08.05.1990 Tank Divison of the Czechoslovak Red Army Soldiers
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    01.09.1966-01.11.1990 VÚ 5201 Prešov -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond ČSLA-00964 (14. tanková divize)
    http://www.mbpo.mil.sk/30128/
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69256#406841Verze : 3
    MOD