15. motostřelecká divize [1958-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

15. motostřelecká divize [1958-1991]

15th Motor Rifle Division

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    15. motostřelecká divize 15th Motor Rifle Division
    Originální název:
    Original Name:
    15. motostřelecká divize
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1958
    Předchůdce:
    Predecessor:
    15. střelecká divize 15th Rifle Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.11.1991
    Nástupce:
    Successor:
    15. pěší divize 15th Infantry Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1958-01.09.1965 4. armáda
    01.09.1965-01.09.1969 Střední vojenský okruh
    01.09.1969-01.11.1991 4. armáda
    01.10.1958-01.09.1965 4th Army
    01.09.1965-01.09.1969 Central Military District
    01.09.1969-01.11.1991 4th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1958-01.11.1991 České Budějovice, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1958-DD.MM.1961 Kasl, Václav (Plukovník)
    DD.MM.1961-DD.MM.1964 Korbela, Martin (Generálmajor)
    DD.MM.1964-DD.MM.1968 Kučera, Bohuslav ( )
    DD.MM.1968-DD.MM.1973 Lafek, Václav ( )
    DD.MM.1973-DD.10.1978 Poltikovič, Viliam (Plukovník)
    DD.10.1978-DD.09.1983 Brůj, Jiří (Plukovník)
    DD.09.1983-DD.MM.1984 Stráňava, Milan (Plukovník)
    DD.10.1984-DD.09.1986 Petr, Miroslav (Plukovník)
    DD.MM.1986-DD.MM.1989 Svoboda, Zdeněk ( )
    DD.MM.1989-01.11.1991 Miťka, Michal (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.07.1963-DD.08.1965 Zíka, Miloslav (Podplukovník)
    DD.MM.1977-DD.08.1978 Slimák, Anton (Podplukovník)
    DD.08.1978-DD.10.1978 Brůj, Jiří (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1958-01.09.1961 1. raketometný oddíl
    01.10.1958-01.11.1991 1. spojovací prapor
    01.10.1958-31.08.1961 15. prapor technického zabezpečení
    01.10.1958-01.09.1961 15. průzkumný prapor
    01.10.1958-DD.MM.1991 15. ženijní prapor
    01.10.1958-01.07.1989 20. tankový pluk
    01.10.1958-01.11.1991 36. dělostřelecký pluk
    01.10.1958-01.11.1991 51. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.11.1991 62. motostřelecký pluk
    01.10.1958-01.11.1991 68. motostřelecký pluk
    01.11.1958-DD.MM.1978 1. rota chemické ochrany
    DD.MM.1960-DD.MM.1961 1. protiletadlový pluk
    01.09.1961-01.09.1966 15. průzkumná rota
    01.10.1961-31.08.1976 15. technické opravny
    DD.MM.1961-DD.MM.1967 15. průzkumná dělostřelecká baterie
    DD.MM.1961-DD.MM.1969 15. školní tankový prapor
    01.09.1964-01.09.1974 15. vrtulníková letka
    DD.MM.1965-DD.MM.1968 15. samostatný dělostřelecký oddíl
    01.09.1966-19.09.1991 15. průzkumný prapor
    DD.MM.1968-31.12.1989 15. samostatný raketometný oddíl
    01.09.1976-31.10.1991 15. prapor oprav techniky
    DD.MM.1978-31.10.1991 1. prapor chemické ochrany
    DD.MM.1978-31.10.1991 1. protiletadlový pluk
    01.07.1989-01.03.1990 17. tankový pluk
    01.07.1989-01.11.1991 20. tankový pluk
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 15. baterie velení a dělostřeleckého průzkumu
    DD.MM.RRRR-31.10.1991 15. prapor materiálního zabezpečení
    01.10.1958-DD.MM.1991 15th Engineer Battalion
    01.10.1958-01.09.1961 15th Reconnaissance Battalion
    01.10.1958-31.08.1961 15th Technical Supply Battalion
    01.10.1958-01.09.1961 1st Rocket-Launcher Division
    01.10.1958-01.11.1991 1st Signal Battalion
    01.10.1958-01.07.1989 20th Tank Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 36th Artillery Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 51st Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 62nd Motor Rifle Regiment
    01.10.1958-01.11.1991 68th Motor Rifle Regiment
    01.11.1958-DD.MM.1978 1st Chemical Defence Company
    DD.MM.1960-DD.MM.1961 1st Anti-Aircraft Regiment
    01.09.1961-01.09.1966 15th Reconnaissance Company
    01.10.1961-31.08.1976 15th Technical Workshop
    DD.MM.1961-DD.MM.1967 15th Reconnaissance Artillery Battery
    DD.MM.1961-DD.MM.1969 15th Training Tank Battalion
    01.09.1964-01.09.1974 15th Helicopter Squadron
    DD.MM.1965-DD.MM.1968 15th Separate Artillery Division
    01.09.1966-19.09.1991 15th Reconnaissance Battalion
    DD.MM.1968-31.12.1989 15th Separate Rocket Launcher Division
    01.09.1976-31.10.1991 15th Hardware Service Battalion
    DD.MM.1978-31.10.1991 1st Anti-Aircraft Regiment
    DD.MM.1978-31.10.1991 1st Chemical Defence Battalion
    01.07.1989-01.03.1990 17th Tank Regiment
    01.07.1989-01.11.1991 20th Tank Regiment
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 15th Command and Artillery Reconnaissance Battery
    DD.MM.RRRR-31.10.1991 15th Material Supply Battalion
    Čestný název:
    Honorary Name:
    01.10.1958-01.11.1991 Motostřelecká divize husitská
    01.10.1958-01.11.1991 Hussite Motor Rifle Divison
    Vyznamenání:
    Decorations:

    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00174 (15. motostřelecká divize)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69257#406795Verze : 0
    MOD