Tankový sbor [1945-1950]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Tankový sbor [1945-1950]

Tank Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Tankový sbor Tank Corps
    Originální název:
    Original Name:
    Tankový sbor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Československý tankový sbor / 1. čs. samostatná tanková brigáda Czechoslovak Tank Corps / 1st Czechoslovak Separate Tank Brigade
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.12.1950
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.09.1945-15.08.1950 Velitelství tankového vojska hlavního štábu
    15.08.1950-15.12.1950 Velitelství tankového a mechanizovaného vojska
    15.09.1945-15.08.1950 Tank Troops Command of Headquarters of the Armed Forces
    15.08.1950-15.12.1950 Tank and Mechanized Troops Command
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1945-24.09.1947 Moravská Třebová, kasárny /
    24.09.1947-01.11.1950 Olomouc, kasárny /
    01.11.1950-15.12.1950 Milovice, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    15.09.1945-01.03.1946 Koutňák, Josef (Brigádní generál)
    01.03.1946-25.10.1946 Papoušek, František (Plukovník)
    25.10.1946-01.12.1947 Papoušek, František (Brigádní generál)
    01.12.1947-15.09.1948 Brož, Jaroslav (Brigádní generál)
    15.09.1948-01.07.1950 Fusek, Alexander (Divisní generál)
    01.07.1950-01.10.1950 Janko, Vladimír (Plukovník)
    01.10.1950-15.10.1950 Janko, Vladimír (Brigádní generál)
    15.10.1950-15.12.1950 Fachner, Eduard (Plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    15.09.1945-01.10.1947 1. tanková brigáda
    15.09.1945-01.09.1947 2. tanková brigáda
    15.09.1945-01.10.1947 3. tanková brigáda
    15.09.1945-01.10.1947 Dělostřelecký oddíl 267
    15.09.1945-15.02.1947 Prapor těžkých tanků
    15.09.1945-15.12.1950 Velitelství dělostřelectva tankového sboru
    15.09.1945-01.10.1945 Ženijní prapor 101
    01.10.1947-15.12.1950 11. tanková brigáda
    01.10.1947-15.12.1950 12. tanková brigáda
    01.10.1947-15.12.1950 Motorisovaná brigáda
    01.10.1947-15.12.1950 Ženijní prapor 13


    15.09.1945-01.10.1945 101st Engineer Battalion
    15.09.1945-01.10.1947 1st Tank Brigade
    15.09.1945-01.10.1947 267th Artillery Division
    15.09.1945-01.09.1947 2nd Tank Brigade
    15.09.1945-01.10.1947 3rd Tank Brigade
    15.09.1945-15.02.1947 Heavy Tank Battalion
    15.09.1945-15.12.1950 Tank Corps Artillery Command
    01.10.1947-15.12.1950 11th Tank Brigade
    01.10.1947-15.12.1950 12th Tank Brigade
    01.10.1947-15.12.1950 13th Engineer Battalion
    01.10.1947-15.12.1950 Motorised Brigade



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1945-24.09.1947 VÚ 2291 Moravská Třebová
    24.09.1947-01.10.1949 VÚ 2291 Olomouc
    01.10.1949-01.11.1950 VÚ 2064 Olomouc
    01.11.1950-15.12.1950 VÚ 2064 Milovice

    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Tankový sbor)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69265#260233Verze : 4
    MOD