IV. sbor [1947-1951]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

IV. sbor [1947-1951]

IV Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    IV. sbor IV Corps
    Originální název:
    Original Name:
    IV. sbor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1947
    Předchůdce:
    Predecessor:
    V. sbor V Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1951
    Nástupce:
    Successor:
    4. armádní sbor 4th Army Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1947-15.09.1950 Vojenská oblast 3
    15.09.1950-01.01.1951 2. vojenský okruh
    01.10.1947-15.09.1950 3rd Military Area
    15.09.1950-01.01.1951 2nd Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1947-01.01.1951 Brno, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1947-01.12.1947 Rakovčík, František (Brigádní generál)
    01.12.1947-15.09.1948 Kolařík, Jan Rostislav (Brigádní generál)
    15.09.1948-17.10.1948 Imro, Ján (Brigádní generál)
    18.10.1948-01.05.1949 Imro, Ján (Divisní generál)
    01.05.1949-01.01.1951 Dvořák, Václav (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    31.03.1948-14.01.1949 Jamriška, Dušan (podplukovník gšt.)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    01.10.1947-01.10.1949 3. divise /rychlá/
    01.10.1947-01.11.1950 6. divise
    01.10.1947-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
    15.12.1948-15.09.1950 1. divise
    15.09.1950-01.11.1950 7. divise
    01.10.1950-01.11.1950 14. divise
    01.10.1950-01.01.1951 Dělostřelecký pluk 44
    01.11.1950-01.01.1951 14. divise /pěší/
    01.11.1950-01.01.1951 6. divise /pěší/
    01.11.1950-01.01.1951 7. divise /pěší/
    01.10.1947-01.10.1949 3rd Division /Rapid/
    01.10.1947-01.11.1950 6th Division
    01.10.1947-01.01.1951 IV Corps Artillery Command
    15.12.1948-15.09.1950 1st Division
    15.09.1950-01.11.1950 7th Division
    01.10.1950-01.11.1950 14th Division
    01.10.1950-01.01.1951 44th Artillery Regiment
    01.11.1950-01.01.1951 14th Division /Infantry/
    01.11.1950-01.01.1951 6th Division /Infantry/
    01.11.1950-01.01.1951 7th Division /Infantry/
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.10.1947-01.10.1949 VÚ 5311 Brno
    01.10.1949-01.01.1951 VÚ 1101 Brno

    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor IV
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69269#243741Verze : 0
    MOD