II. sbor [1945-1951]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

II. sbor [1945-1951]

II Corps

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    II. sbor II Corps
    Originální název:
    Original Name:
    II. sbor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.05.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1951
    Nástupce:
    Successor:
    2. armádní sbor 2nd Army Corps
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.05.1945-15.09.1950 Vojenská oblast 1
    15.09.1950-01.01.1951 1. vojenský okruh
    25.05.1945-15.09.1950 1st Military Area
    15.09.1950-01.01.1951 1st Military District
    Dislokace:
    Deployed:
    25.05.1945-15.12.1948 Hradec Králové, kasárny /
    15.12.1948-01.01.1951 Písek, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    25.05.1945-15.06.1945 Tallavania, František (Brigádní generál)
    15.06.1945-02.10.1945 Kratochvíl, Jan (Brigádní generál)
    02.10.1945-01.12.1947 Kratochvíl, Jan (Divisní generál)
    01.12.1947-01.06.1949 Hrabovský, Jaroslav (Brigádní generál)
    01.06.1949-01.11.1950 Svatoň, Eduard (Brigádní generál)
    01.11.1950-01.01.1951 Patera, František (Brigádní generál)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    25.05.1945-02.10.1945 Šumavský, Josef (Podplukovník)
    DD.12.1946-DD.04.1947 Ťokan, Jaroslav (Plukovník)
    DD.04.1947-01.12.1947 Kostka, Josef (Plukovník)
    01.12.1947-DD.06.1948 Haman, Josef (Podplukovník)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    25.05.1945-01.10.1945 13. divise
    25.05.1945-01.10.1950 14. divise
    25.05.1945-01.10.1945 Spojovací prapor 52
    25.05.1945-01.01.1951 Velitelství dělostřelectva II. sboru
    01.10.1945-01.10.1947 13. divise /rychlá/
    01.10.1947-01.11.1950 8. divise /rychlá/
    01.05.1949-01.10.1949 2. brigáda
    01.10.1949-01.10.1950 2. divise
    15.09.1950-01.10.1950 1. divise
    01.10.1950-01.01.1951 1. divise /pěší/
    01.10.1950-01.01.1951 2. divise /pěší/
    01.10.1950-01.01.1951 Dělostřelecký pluk 42
    01.11.1950-01.01.1951 8. divise /mechanisovaná/
    25.05.1945-01.10.1945 13th Division
    25.05.1945-01.10.1950 14th Division
    25.05.1945-01.10.1945 52nd Signal Battalion
    25.05.1945-01.01.1951 II Corps Artillery Command
    01.10.1945-01.10.1947 13th Division /Rapid/
    01.10.1947-01.11.1950 8th Division /Rapid/
    01.05.1949-01.10.1949 2nd Brigade
    01.10.1949-01.10.1950 2nd Division
    15.09.1950-01.10.1950 1st Division
    01.10.1950-01.01.1951 1st Division /Infantry/
    01.10.1950-01.01.1951 2nd Division /Infantry/
    01.10.1950-01.01.1951 42nd Artillery Regiment
    01.11.1950-01.01.1951 8th Division /Mechanised/
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1945-15.12.1948 VÚ 4530 Hradec Králové
    15.12.1948-01.10.1949 VÚ 4530 Písek
    01.10.1949-01.01.1951 VÚ 8505 Písek

    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archív Praha, fond Sbor II
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69273#243762Verze : 4
    MOD