11. tankosamohybný prapor [1951-1951]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

11. tankosamohybný prapor [1951-1951]

11th Tank Self-Propelled Battalion

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    11. tankosamohybný prapor 11th Tank Self-Propelled Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    11. tankosamohybný prapor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1951
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Tankosamohybný prapor 11 11th Tank Self-Propelled Battalion
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1951
    Nástupce:
    Successor:
    11. tankosamohybný pluk 11th Self-Propelled Tank Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1951-01.10.1951 11. pěší divize
    01.01.1951-01.10.1951 11th Infantry Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1951-01.10.1951 Plzeň, ? /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1951-01.10.1951 Albl, Miroslav
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.01.1951-01.10.1951 1. tanková rota
    01.01.1951-01.10.1951 2. tanková rota
    01.01.1951-01.10.1951 3. rota samohybných děl


    01.01.1951-01.10.1951 1st Tank Company
    01.01.1951-01.10.1951 2nd Tank Company
    01.01.1951-01.10.1951 3rd Self-propelled Gun Company
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.01.1951-01.10.1951 VÚ 9672 Plzeň -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond ČSLA-00000 (11. tankový pluk)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69287#410315Verze : 1
    MOD
    Avatar
    11. tankosamohybný prapor [1951]


    Velitelství tankosamohybného praporu vzniklo 1. ledna 1951 přejmenováním z velitelství Tankosamohybného praporu 11 [1950-1951].
    Nacházelo se v Plzni a podléhalo velitelství 11. pěší divize [1951-1954]. Od ledna 1951 do října 1951 užívalo krycí označení VÚ 9672.
    Velitelství tankosamohybného praporu bylo 1. října 1951 přejmenováno na velitelství 11. tankosamohybného pluku [1951-1958].


    Velitelem praporu byl:
    nadporučík, od kapitán Miroslav Albl (leden 1951 - říjen 1951).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69287#243828Verze : 0
    MOD