42. pešia divízia

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

42. pešia divízia

42-ja pekhotnaya diviziya

    Avatar
    42-я пехотная дивизия


    Stav k 18.07. 1914


    Štáb divízie: Kyjev


    Nadriadený stupeň: 9. armádny zbor


    Jednotky:
    1. brigáda
    - 165. Lucký peší pluk/ 165-й пехотный Луцкий полк
    - 166. Rovnenský peší pluk/ 166-й пехотный Ровненский полк
    2. brigáda
    - 167. Ostrožský peší pluk/ 167-й пехотный Острожский полк
    - 168. Mirgorodský peší pluk/ 168-й пехотный Миргородский полк
    42. delostrelecká brigáda



    Velitelia divízie:
    k 01.07. 1903 – generálporučík Preskott (Прескотт)
    26.02. 1906 – 30.06. 1907 – generálporučík Martson, Fedor Vladimirovič
    06.07. 1907 – 29.01. 1913 – generálmajor (od 22.08.1907 generálporučík) Jepančin, Nikolaj Alexejevič (Епанчин)
    29.01. 1913 – xx.xx. xxxx – generálporučík Rode
    23.04. 1915 – 10.05. 1915 – generálporučík Gaitenov, Valerian Michajlovič
    04.09. 1915 – a po 01.01. 1916 – generálmajor Jeľšin, Alexander Jakovlevič
    xx.04. 1917 – xx.06. 1917 – generálporučík Baiov, Alexej Konstantinovič


    Zdroje:
    http://www.regiment.ru/upr/B/2/pd/42.htm
    www.grwar.ru
    home.comcast.net
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69308#243934Verze : 0