50. střelecký pluk [1955-1958]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

50. střelecký pluk [1955-1958]

50th Rifle Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    50. střelecký pluk 50th Rifle Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    50. střelecký pluk
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    09.05.1955
    Předchůdce:
    Predecessor:
    10. střelecký pluk 10th Rifle Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1958
    Nástupce:
    Successor:
    5. motostřelecký pluk 5th Motor Rifle Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    09.05.1955-01.10.1958 16. střelecká divize 09.05.1955-01.10.1958 16th Rifle Division
    Dislokace:
    Deployed:
    09.05.1955-01.10.1958 Mikulov
    Velitel:
    Commander:
    09.05.1955-DD.10.1955 Bačkora, Otakar
    00.10.1955-01.10.1958 Stanka, Miroslav
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    09.05.1955-01.10.1958


    09.05.1955-01.10.1958
    Čestný název:
    Honorary Name:
    09.05.1955-01.10.1958 09.05.1955-01.10.1958
    Vyznamenání:
    Decorations:

    Poznámka:
    Note:
    09.05.1955-01.10.1958 VÚ 3866 Mikulov
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond (50. střelecký pluk)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69371#406744Verze : 0
    MOD
    Avatar
    50. střelecký pluk [1955-1958]


    Velitelství pluku vzniklo 9. května 1955 přejmenováním z velitelství 10. střeleckého pluku.
    Nacházelo se v Mikulově a podléhalo velitelství 16. střelecké divize [1955-1958]. Od května 1955 do října 1958 užívalo krycí označení VÚ 3866.
    Velitelství pluku bylo 1. října 1958 přejmenováno na velitelství 5. motostřeleckého pluku [1958-1991].


    Veliteli pluku byli:
    podplukovník Otakar Bačkora (květen 1955 - říjen 1955),
    major, od května 1957 podplukovník Miroslav Stanka (říjen 1955 - říjen 1958).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69371#244148Verze : 0
    MOD