12. tankosamohybný prapor [1951-1951]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

12. tankosamohybný prapor [1951-1951]

12th Tank Self-Propelled Battalion

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    12. tankosamohybný prapor 12th Tank Self-Propelled Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    12. tankosamohybný prapor
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1951
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Tankosamohybný prapor 12 12th Tank Self-Propelled Battalion
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1951
    Nástupce:
    Successor:
    12. tankosamohybný pluk 12th Self-Propelled Tank Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.01.1951-01.10.1951 12. pěší divize
    01.01.1951-01.10.1951 12th Infantry Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1951-01.10.1951 Podbořany, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.01.1951-01.10.1951
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.01.1951-01.10.1951 1. tanková rota
    01.01.1951-01.10.1951 2. tanková rota
    01.01.1951-01.10.1951 3. rota samohybných děl


    01.01.1951-01.10.1951 1st Tank Company
    01.01.1951-01.10.1951 2nd Tank Company
    01.01.1951-01.10.1951 3rd Self-propelled Gun Company
    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    01.01.1951-01.10.1951 VÚ 7368 Podbořany -
    Zdroje:
    Sources:
    Ústredný vojenský archív Bratislava, fond ČSLA-00000 (12. tankový pluk)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69575#410394Verze : 1
    MOD
    Avatar
    12. tankosamohybný prapor [1951]


    Velitelství praporu vzniklo 1. ledna 1951 přejmenováním z velitelství Tankosamohybného praporu 12 [1950-1951].
    Nacházelo se v Podbořanech a podléhalo velitelství 12. pěší divize [1951-1954]. Od ledna 1951 do října 1951 užívalo krycí označení VÚ 7368.
    Velitelství praporu bylo 1. října 1951 přejmenováno na velitelství 12. tankosamohybného pluku [1951-1958].
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69575#245025Verze : 0
    MOD