9. peruť těžkých bombardérů [1948-1968]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

9. peruť těžkých bombardérů [1948-1968]

9th Bombardment Squadron, Heavy

    Avatar

    9th Bombardment Squadron, Heavy
      
    Přeznačena
    20. července 1948 z
    9th Bombardment Squadron, Very Heavy
    Zrušena
    25. června 1968
    Nadřízené jednotky 
    7th Bombardment Group20. července 1948 - 16. únor 1951
    7th Bombardment Wing16. únor 1951 - 25. červen 1968
    Podřízené jednotky 
      
    Domovské základny 
    Fort Worth, Carswell AFB 20. července 1948 - 25. červen 1968
    Velitelé 
    Lt Col William F. Savoicčervenec 1948 - srpen 1948
    Lt Col George T. Chadwellsrpen 1948 - 8. května 1949
    Maj Toy B. Husband8. května 1949 - 24. června 1949
    Lt Col John B. Carey Jr.24. června 1949 - 26. ledna 1950
    Lt Col Richard T. Black26. ledna 1950 - červenec 1950
    Lt Col Francis J. Schuckčervenec 1950 - leden 1951
    Maj Ralph R. Taylor Jr.leden 1951 - 1. června 1952;
    Lt Col Norris J. Ansell1. června 1952 - 3. února 1953;
    Lt Col Lester F. Richardson3. února 1953 - 10. května 1953 (zastupující)
    Lt Col Raymond E. Buckwalter10. května 1953 - duben 1955 (zastupující)
    Lt Col William J. Cookduben 1955 - dubna 1956 (zastupující)
    Lt Col Charles W. Johnson Jr.duben 1956 - 1. července 1956
    Lt Col Paul Beard1. července 1956 - 20. května 1957
    Lt Col Wesley L. Pendergraft20. května 1957 - 1. prosince 1957
    Lt Col Clifford Schoeffler1. prosince 1957 - červen 1958 (zastupující)
    Maj James S. Gardnerčerven 1958;
    Lt Col Jack H. Heinzelčerven 1958 - červenec 1958
    Lt Col Clifford Schoefflerčervenec 1958 - září 1958
    Lt Col Jack H. Heinzelzáří 1958 - říjen 1958
    Lt Col Clifford Schoefflerříjen 1958 - 25. července 1959
    Lt Col Harry R. Patrick25. července 1959 - 1. dubna 1961 (zastupující)
    Lt Col Allen C. Phenis1. dubna 1961 - 27. srpna 1962
    Lt Col James S. Gardner27. srpna 1962 - 1. června 1964
    Lt Col Luther L. Hampton1. června 1964 - 1. října 1965
    Lt Col George E. Porter1. října 1965 - 1. dubna 1967
    Lt Col Junior Hendricks1. dubna 1967 - 25. června 1968 (zastupující)
    Stroje 
    B-36 červenec 1948 - 1958
    B-52Fčerven 1958 - 1968
    Znak 
      
    Poznámky 
     Peruť se s konvenční výzbrojí zúčastnila Války ve Vietnamu,
    od června do listopadu 1965, po více jak stovce bojových misí v
    rámci operací Arc Light, Lom Som 719, Commando Hunt V, a Bullet Shot
    se vrátila zpět do Carswellu, kde jí brzy čekalo rozpuštění a přechod
    na letouny FB-111 v rámci nové perutě.


    Zdroj : afhra.maxwell.af.mil
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69719#245496Verze : 0
    MOD