Strážní prapor Brno [1945-1947]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Strážní prapor Brno [1945-1947]

Guard Battalion Brno

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Strážní prapor Brno Guard Battalion Brno
    Originální název:
    Original Name:
    Strážní prapor Brno
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1945
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Pěší prapor I/43 Pěší pluk 43 1st Infantry Battalion of 43rd Infantry Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.10.1947
    Nástupce:
    Successor:
    Pěší prapor 63 63th Infantry Battalion
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1945-01.10.1947 Posádkové velitelství Velké Brno
    01.10.1945-01.10.1947 Garrison Headquarters Velké Brno
    Dislokace:
    Deployed:
    01.10.1945-01.10.1947 Brno, kasárny /

    Velitel:
    Commander:
    01.10.1945-01.10.1947, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.10.1945-01.10.1947 1. strážní rota
    01.10.1945-01.10.1947 2. strážní rota
    01.10.1945-01.10.1947 3. strážní rota,
    01.10.1945-01.10.1947 4. strážní rota


    01.10.1945-01.10.1947 1st Guard Company
    01.10.1945-01.10.1947 2nd Guard Company
    01.10.1945-01.10.1947 3rd Guard Company
    01.10.1945-01.10.1947 4th Guard Company
    Poznámka:
    Note:
    01.12.1945-01.10.1947 VÚ 8830 Brno 01.12.1945-01.10.1947 VÚ 8830 Brno
    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69775#400122Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Strážní prapor Brno [1945-1947]


    Velitelství praporu vzniklo 1. října 1945 přejmenováním z velitelství Pěšího praporu I/43 [1945] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 405/Taj.-hl.št./4.odděl.1945.
    Nacházelo se v Brně a podléhalo Posádkovému velitelství Velké Brno [1945-1949]. Od listopadu 1945 do října 1947 užívalo krycí označení VÚ 8830.
    Velitelství praporu bylo 1. října 1947, na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 4.050/Taj.-hl.št./4.odděl.1945, přejmenováno na velitelství Pěšího praporu 63 /strážního/ [1947-1949].
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/69775#245635Verze : 0
    MOD