V. odbor /správní/ ministerstva [1927-1937]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

V. odbor /správní/ ministerstva [1927-1937]

5th Department /Administrative/ of the Ministry

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    V. odbor /správní/ ministerstva 5th Department /Administrative/ of the Ministry
    Originální název:
    Original Name:
    V. odbor /správní/ ministerstva
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1927
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Správní odbor Administrative Department of the Ministry
    Datum zániku:
    Disbanded:
    27.07.1937
    Nástupce:
    Successor:
    V. odbor /intendanční/ ministerstva Logistic Department of the Ministry
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    01.01.1927-27.07.1937 Ministerstvo národní obrany 01.01.1927-27.07.1937 Ministry of National Defense
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1927-27.07.1937 Praha, Budova ministerstva
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    01.01.1927-16.12.1927 Pešek, Josef (generál V. hodnostní třídy)
    16.12.1927-04.05.1928 Pešek, Josef (generál intendantstva)
    04.05.1928-DD.06.1936 Pešek, Josef (generál šéf intendantstva)
    DD.06.1936-21.07.1937 Suchý, Václav (generál intendantstva)
    21.07.1937-27.07.1937 Suchý, Václav (generál šéf intendantstva)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    01.01.1927-27.07.1937 V./1. oddělení /intendanční/
    01.01.1927-01.01.1937 V./2. oddělení /zásobovací a ubytovací/
    01.01.1927-27.07.1937 V./3. oddělení /finanční a komerční/
    01.01.1927-27.07.1937 V./4. oddělení /účetní a kontrolní/
    01.01.1937-27.07.1937 V./2. oddělení /zásobovací/





    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70017#574092Verze : 3
    MOD
    Avatar
    V. odbor /správní/ ministerstva [1927-1937]


    Odbor vznikl 1. ledna 1927 přejmenováním ze @Správního odboru Ministerstva národní obrany na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 42.000-pres.šéf.1926.
    Nacházel se v Praze a podléhal přímo ministrovi národní obrany.
    Odbor byl 27. července 1937, na základě denního rozkazu ministra národní obrany, čj. 53/1937, přejmenován na V. odbor /intendanční/ ministerstva [1937-1938].
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70017#246516Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí odboru byla:
    kancelář přednosty,
    V./1. oddělení /intendanční/ ministerstva [1927-1938] (leden 1927 - červenec 1937),
    V./2. oddělení /zásobovací a ubytovací/ ministerstva [1927-1937] (leden 1927 - leden 1937),
    V./2. oddělení /zásobovací/ ministerstva [1937-1938] (leden 1937 - červenec 1937),
    V./3. oddělení /finanční a komerční/ ministerstva [1927-1938] (leden 1927 - červenec 1937),
    V./4. oddělení /účetní a kontrolní/ ministerstva národní obrany [1927-1938] (leden 1927 - červenec 1937),
    pomocná kancelář.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70017#246517Verze : 0
    MOD