Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva [1922-1927]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva [1922-1927]

Artillery and Arms Department of the Ministry

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva Artillery and Arms Department of the Ministry
    Originální název:
    Original Name:
    Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    09.03.1922
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Zbrojní odbor ministerstva Arms Department of the Ministry
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1927
    Nástupce:
    Successor:
    II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva 2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    09.03.1922-01.01.1927 Ministerstvo národní obrany
    09.03.1922-01.01.1927 Ministry of National Defense
    Dislokace:
    Deployed:
    09.03.1922-01.01.1927 Praha, Budova ministerstva /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    09.03.1922-DD.07.1923 Wach, Alois (Brigádní generál)
    DD.07.1923-01.01.1927 Kroutil, Rudolf (Brigádní generál)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70036#574170Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Dělostřelecký a zbrojní odbor ministerstva [1922-1927]


    Odbor vznikl 9. března 1922 přejmenováním ze Zbrojního odboru ministerstva [1919-1922] na základě domácího rozkazu ministra národní obrany, č. 58.
    Nacházel se v Praze a podléhal přímo ministrovi národní obrany.
    Odbor byl 1. ledna 1927, na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 42.000-pres.šéf.1926, přejmenován na II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva [1927-1938].
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70036#246636Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí odboru byla:
    kancelář přednosty,
    17. oddělení /dělostřelecké/ ministerstva [1922-1927] (březen 1922 - leden 1927),
    25. oddělení /zvláštních bojových prostředků/ ministerstva [1922-1924] (březen 1922 - leden 1924),
    25. oddělení /protiletadlové pozemní obrany/ ministerstva [1924-1927] (leden 1924 - leden 1927),
    26. oddělení /zbrojně materiální/ ministerstva [1922-1927] (březen 1922 - leden 1927),
    27. oddělení /munice a látek výbušných/ ministerstva [1922-1927] (březen 1922 - leden 1927),
    28. oddělení /zbrojních ústavů/ ministerstva [1922-1925] (březen 1922 - říjen 1925),
    29. oddělení /zbrojně technické/ ministerstva [1922-1927] (březen 1922 - leden 1927),
    30. oddělení /osobních záležitostí/ ministerstva [1922-1927] (březen 1922 - leden 1927),
    31. oddělení /zbrojně hospodářské/ ministerstva [1922-1927] (březen 1922 - leden 1927),
    pomocná kancelář.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70036#246637Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Přednosty odboru byli:
    generál V. hodnostní třídy Ing. Alois Wach (březen 1922 – červenec 1923),
    generál V. hodnostní třídy JUDr. Rudolf Kroutil (červenec 1923 – leden 1927).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70036#246638Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Informační zdroje:


    Prameny:
    Vojenský ústřední archiv Praha, fond Ministerstvo národní obrany, II. odbor


    Literatura:
    Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70036#246669Verze : 0
    MOD