II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva [1927-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva [1927-1938]

2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva 2nd Department /Artillery and Arms/ of the Ministry
    Originální název:
    Original Name:
    IT. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.01.1927
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Dělostřelecký a zbrojní odbor Artillery and Arms Department of the Ministry
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.09.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Mobilisační těleso 101 101st Mobilisation Formation
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    01.01.1927-24.09.1938 Ministerstvo národní obrany 01.01.1927-24.09.1938 Ministry of National Defense
    Dislokace:
    Deployed:
    01.01.1927-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    01.01.1927-15.02.1927 Kroutil, Rudolf (generál IV. hodnostní třídy)
    15.02.1927-DD.01.1929 Kroutil, Rudolf (divisní generál)
    DD.01.1929-30.12.1929 Netík, Jan (brigádní generál)
    30.12.1929-24.09.1938 Netík, Jan (divisní generál)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:





    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70037#246663Verze : 1
    MOD
    Avatar
    II. odbor /dělostřelecký a zbrojní/ ministerstva [1927-1938]


    Odbor vznikl 1. ledna 1927 přejmenováním z Dělostřeleckého a zbrojního odboru ministerstva [1922-1927] na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 42.000-pres.šéf.1926.
    Nacházel se v Praze a podléhal přímo ministrovi národní obrany.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70037#246639Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí odboru byla:
    kancelář přednosty,
    II./1. oddělení /dělostřelecké/ ministerstva [1927-1938] (leden 1927 - září 1938),
    II./2. oddělení /zbrojně materiální/ ministerstva [1927-1933] (leden 1927 - září 1933),
    II./2. oddělení /zbrojně materiální a automobilního materiálu/ ministerstva [1933-1938] (září 1933 - září 1938),
    II./3. oddělení /munice a látek výbušných/ ministerstva [1927-1938] (leden 1927 - září 1938),
    II./4. oddělení /zbrojně hospodářské/ ministerstva [1927-1938] (leden 1927 - září 1938),
    II./5. oddělení /zbrojního průmyslu/ ministerstva [1936-1938] (srpen 1936 - září 1938),
    II./6. oddělení /speciálních bojových prostředků/ ministerstva [1936-1938] (červenec 1936 - září 1938),
    pomocná kancelář.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70037#246640Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Přednosty odboru byli:
    generál V. hodnostní třídy, od prosince 1927 brigádní generál, od května 1928 divisní generál Rudolf Kroutil (leden 1927 – leden 1929),
    brigádní generál, od ledna 1930 divisní generál Jan Netík (leden 1929 - září 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70037#246641Verze : 0
    MOD