49. oddělení /letecko-hospodářské/ [1922-1927]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

49. oddělení /letecko-hospodářské/ [1922-1927]

49th Section /Air-Economic/ of the Aeronautics Department

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    49. oddělení /letecko-hospodářské/ 49th Section /Air-Economic/ of the Aeronautics Department
    Originální název:
    Original Name:
    49. oddělení /letecko-hospodářské/
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.09.1922
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    01.01.1927
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    15.09.1922-23.11.1923 Vzduchoplavecký odbor
    23.11.1923-01.01.1927 Letecký odbor
    15.09.1922-23.11.1923 Aeronautics Department
    23.11.1923-01.01.1927 Air Department
    Dislokace:
    Deployed:
    15.09.1922-01.01.1927 Praha, Budova ministerstva /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    15.09.1922-DD.04.1924 Malý, Jan (Podplukovník)
    DD.04.1924-DD.07.1924 Mores, Zdeněk (Major)
    DD.07.1924-DD.05.1926 Štrobl, Antonín (Podplukovník)
    DD.05.1926-01.01.1927 Fulín, Karel (Štábní kapitán)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70056#246828Verze : 2
    MOD
    Avatar
    49. oddělení /letecko-hospodářské/ ministerstva [1922-1927]


    Oddělení vzniklo nově 15. září 1922 na základě domácího rozkazu Ministerstva národní obrany, č. 210/1922.
    Nacházelo se v Praze, podléhalo Vzduchoplaveckému odboru ministerstva [1922-1923] a od listopadu 1923 Leteckému odboru ministerstva [1923-1927].
    Oddělení bylo 1. ledna 1927, na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 42.000-pres.šéf.1926, přejmenováno na III./3. oddělení ministerstva /letecko-hospodářské/ [1927-1936].


    Součástí oddělení byla:
    kancelář přednosty,
    Evidenční skupina,
    Účetní skupina
    Rozpočtová skupina.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70056#246774Verze : 1
    MOD
    Avatar
    Přednosty oddělení byli:
    podplukovník vzduchoplavectva, od listopadu 1923 podplukovník letectva Jan Malý (září 1922 – duben 1924),
    major letectva Zdeněk Mores (duben 1924 – červenec 1924),
    podplukovník letectva Antonín Štrobl (červenec 1924 – květen 1926),
    štábní kapitán letectva Karel Fulín (květen 1926 – leden 1927).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70056#246776Verze : 0
    MOD