2. oddělení /technické/ [1936-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

2. oddělení /technické/ [1936-1938]

2nd Section /Technical/

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    2. oddělení /technické/ 2nd Section /Technical/
    Originální název:
    Original Name:
    2. oddělení /technické/
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    25.06.1936
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    15.05.1938
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízený úřad:
    Higher Authority:
    25.06.1936-15.05.1938 Ředitelství opevňovacích prací
    25.06.1936-15.05.1938 Directorate of Fortification Works
    Dislokace:
    Deployed:
    25.06.1936-15.05.1938 Praha, kasárny /
    Přednosta / náčelník:
    Chief:
    25.06.1936-15.05.1938 Štěpánek, Karel (Brigádní generál)
    Podřízené úřady či jednotky:
    Subordinated Agencies or Units:
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70159#246989Verze : 1
    MOD
    Avatar
    2. oddělení /technické/ ředitelství opevňovacích prací [1936-1938]


    Oddělení vzniklo nově 25. června 1936 na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 5.365/Taj.-hl.št./ŘOP.1936.
    Nacházelo se v Praze a podléhalo Ředitelství opevňovacích prací [1935-1938].
    Oddělení bylo 15. května 1938, na základě výnosu Ministerstva národní obrany, čj. 13.090/Taj.-hl.št./ŘOP.1938, zrušeno.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70159#246985Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Součástí oddělení byla:
    kancelář přednosty,
    Skupina studijní a konstruktivní,
    Skupina stavebně administrativní
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70159#246986Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Přednostou oddělení byl:
    brigádní generál Ing. Karel Štěpánek (červenec 1936 – květen 1938).
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70159#246987Verze : 0
    MOD