33. tankový pluk [1953-1992]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

33. tankový pluk [1953-1992]

33rd Tank Regiment

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    33. tankový pluk 33rd Tank Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    33. tankový pluk
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.02.1953
    Předchůdce:
    Predecessor:
    33. tankosamohybný pluk 33rd Self-propelled Tank Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    31.12.1992
    Nástupce:
    Successor:
    33. tankový pluk 33rd Tank Regiment
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.02.1953-09.05.1955 13. mechanizovaná divize
    09.05.1955-01.10.1958 3. mechanizovaná divize
    01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecká divize
    01.11.1991-31.12.1992 3. mechanizovaná divize
    01.02.1953-09.05.1955 13th Mechanized Division
    09.05.1955-01.10.1958 3rd Mechanized Division
    01.10.1958-01.11.1991 3rd Motor Rifle Division
    01.11.1991-31.12.1992 3rd Mechanized Division
    Dislokace:
    Deployed:
    01.02.1953-DD.05.1960 Kroměříž, ? /
    00.05.1960-31.12.1992 Přáslavice, kasárna Hanáckého pluku /
    Velitel:
    Commander:
    01.02.1953-DD.MM.RRRR Vevera, Josef (Štábní kapitán)
    DD.MM.RRRR-29.08.1955 Vevera, Josef (Major)
    30.08.1955-01.12.1956 Hušek, Jaroslav ( )
    01.12.1956-29.01.1958 Rechtoris, Štefan (Major)
    29.01.1958-01.10.1958 Jančár, Alois ( )
    01.10.1958-12.10.1960 Puškár, Ján (Kapitán)
    12.10.1960-21.08.1961 Kundrata, Bohuslav (Major)
    21.08.1961-24.08.1962 Klouda, Jaroslav (Podplukovník)
    24.08.1962-23.08.1964 Sobek, Evžen (Podplukovník)
    23.08.1964-DD.MM.1966 Kalina, Josef ( )
    DD.MM.1966-30.01.1968 Pastucha, Jaroslav (Podplukovník)
    30.01.1968-25.11.1969 Lízal, Jozef (Podplukovník)
    25.11.1969-21.07.1970 Paule, Otokar ( )
    21.07.1970-DD.MM.RRRR Svrček, Milan (Major)
    DD.MM.RRRR-13.10.1972 Svrček, Milan (Podplukovník)
    13.10.1972-DD.MM.RRRR Haman, Lubomír (Major)
    DD.MM.RRRR-01.01.1975 Haman, Lubomír (Podplukovník)
    01.01.1976-01.10.1977 Grohman, Václav (Major)
    01.10.1977-01.12.1977 Grohman, Václav (Podplukovník)
    01.12.1977-DD.MM.RRRR Sičák, Pavol (Kapitán)
    DD.MM.RRRR-19.11.1982 Sičák, Pavol (Major)
    19.11.1982-DD.MM.RRRR Svárovský, Jaroslav (Major)
    DD.MM.RRRR-10.09.1987 Svárovský, Jaroslav (Podplukovník)
    10.09.1987-14.08.1989 Pažúr, Michal (Major)
    14.08.1989-31.12.1992 Slovák, Zdeněk (Major)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    15.11.1960-26.10.1991 Tankový pluk československo-polského přátelství
    26.10.1991-31.12.1992 Hanácký tankový pluk československo-polského přátelství
    15.11.1960-26.10.1991 Tank Regiment of the Czechoslovak-Polish Friendship
    26.10.1991-31.12.1992 Hana´s Regiment of the Czechoslovak-Polish Friendship
    Vyznamenání:
    Decorations:
    04.05.1982-31.12.1992 Řád rudé hvězdy
    DD.MM.RRRR-31.12.1992 Medaile Za upevňování přátelství ve zbrani, 2. stupeň
    Poznámka:
    Note:
    01.02.1953-DD.05.1960 VÚ 4423 Kroměříž
    00.05.1960-31.12.1960 VÚ 4423 Přáslavice

    Zdroje:
    Sources:
    Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA-00802 (33. tankový pluk)
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70552#248687Verze : 2
    MOD