1. gardová výsadková divize [1942-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

1. gardová výsadková divize [1942-1945]

1st Guards Airborne Division / 1-я гвардейская воздушно-десантная дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    1. gardová výsadková divize 1st Guards Airborne Division
    Originální název:
    Original Name:
    1-я гвардейская воздушно-десантная дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.12.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    4. výsadkový sbor 4th Airborne Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    05.12.1945
    Nástupce:
    Successor:
    124. gardová střelecká divize 124th Guards Rifle Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.12.1942-18.02.1943 Velitelství výsadkového vojska
    18.02.1943-21.07.1943 68. armáda
    21.07.1943-07.09.1943 12. gardový střelecký sbor
    07.09.1943-13.10.1943 89. střelecký sbor
    13.10.1943-12.01.1944 57. střelecký sbor
    12.01.1944-27.02.1944 48. střelecký sbor
    27.02.1944-07.03.1944 75. střelecký sbor
    07.03.1944-03.11.1944 49. střelecký sbor
    03.11.1944-18.01.1945 57. střelecký sbor
    18.01.1945-25.03.1945 49. střelecký sbor
    25.03.1945-17.07.1945 57. střelecký sbor
    17.07.1945-05.12.1945 18. střelecký sbor
    15.12.1942-18.02.1943 Airborne Command
    18.02.1943-21.07.1943 68th Army
    21.07.1943-07.09.1943 12th Guards Rifle Corps
    07.09.1943-13.10.1943 89th Rifle Corps
    13.10.1943-12.01.1944 57th Rifle Corps
    12.01.1944-27.02.1944 48th Rifle Corps
    27.02.1944-07.03.1944 75th Rifle Corps
    07.03.1944-03.11.1944 49th Rifle Corps
    03.11.1944-18.01.1945 57th Rifle Corps
    18.01.1945-25.03.1945 49th Rifle Corps
    25.03.1945-17.07.1945 57th Rifle Corps
    17.07.1945-05.12.1945 18th Rifle Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    15.12.1942-12.02.1943 Tějkovo
    12.02.1943-18.02.1943 přesun
    12.02.1943-11.05.1945 východoevropské válčiště
    11.05.1945-03.06.1945 Zdiměřice
    03.06.1945-05.07.1945 přesun
    05.07.1945-17.07.1945 Čojbalsan
    17.07.1945-13.09.1945 dálnovýchodní válčiště
    13.09.1945-05.10.1945 přesun
    05.10.1945-10.11.1945 Čojbalsan
    10.11.1945-05.12.1945 Nižněudinsk

    Velitel:
    Commander:
    15.12.1942-12.12.1943 Kazankin, Alexandr Fjodorovič (generálmajor)
    12.12.1943-01.01.1944 Kaščejev, Boris Ivanovič (plukovník)
    01.01.1944-03.07.1944 Michejenko, Jakov Semjonovič (plukovník)
    03.07.1944-25.05.1945 Soboljov, Dmitrij Filippovič (plukovník)
    25.05.1945-13.09.1945 Soboljov, Dmitrij Filippovič (generálmajor)
    13.09.1945-05.12.1945 Taraškevič, Alexandr Ivanovič (plukovník)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    13.02.1944-17.09.1944 Gardová zvenigorodská výsadková divize
    17.09.1944-05.12.1945 Gardová zvenigorodsko-bukurešťská výsadková divize
    13.02.1944-17.09.1944 Guards "Zvenigorod" Airborne Division
    17.09.1944-05.12.1945 Guards "Zvenigorod-Bucharest" Airborne Division
    Vyznamenání:
    Decorations:
    20.09.1945 Řád rudého praporu
    08.04.1944 Řád Suvorova, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Aljochin, Roman: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva, Eksmo 2009.
    Něnachov, Jurij: Vozdušno-děsantnyje vojska vo Vtoroj mirovoj vojně. Minsk, Litěratura 1998.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70567#553309Verze : 6
    MOD