Hlavní správa politické propagandy Rudé armády [1940-1941]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 3.346,- Kč Chci přispět
Za posledních 7 dní bylo 700 příspěvků vloženo, 2925 editováno a 418 zmoderováno. Statistiky
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb

Hlavní správa politické propagandy Rudé armády [1940-1941]

Glavnoje upravlenije političeskoj propagandy Krasnoj Armii

    Avatar

    SVAZ SOVĚTSKÝCH SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ ПОЛИТИЧЕСКОЙ ПРОПАГАНДЫ КРАСНОЙ АРМИИ
    HLAVNÍ SPRÁVA POLITICKÉ PROPAGANDY RUDÉ ARMÁDY
    Datum vzniku 26.07.1940
    Předchůdce Politická správa Dělnicko-rolnické rudé armády
    Datum zániku 17.07.1941
    Následovník Hlavní politická správa Rudé armády
    Nadřízené velitelství 07.1940-07.1941 Lidový komisariát obrany SSSR
    Dislokace 07.1940-07.1941 Moskva
    Náčelníci správy 07.1940-09.1940 Měchlis, Lev Zacharovič
    09.1940-06.1941 Zaporožec, Aleksanděr Ivanovič
    06.1941-07.1941 Měchlis, Lev Zacharovič
    Podřízené úřady 07.1940-07.1941 Oddělení řízení politických orgánů
    07.1940-07.1941 Oddělení stranickopolitické práce ve vojenských akademiích
    07.1940-07.1941 Oddělení kultury a propagandy
    07.1940-07.1941 Kádrové oddělení
    07.1940-07.1941 Oddělení stranickopolitické práce v jednotkách letectva a protivzdušné obrany
    07.1940-07.1941 Oddělení politické práce v mechanizovaných jednotkách a dělostřelectvu
    07.1940-07.1941 Informační a tiskové oddělení
    07.1940-07.1941 Oddělení práce v rámci komsomolu
    07.1940-07.1941 Oddělení pro zásobování politickým materiálem
    07.1940-07.1941 Oddělení mobilizační přípravy
    07.1940-07.1941 Oddělení pro řízení politických orgánů ústředních správ Lidového komisariátu obrany
    07.1940-07.1941 Stranická komise
    Literatura
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70569#286912Verze : 0
    MOD