3. legionářská pěší divize [1921-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

3. legionářská pěší divize [1921-1939]

3 Dywizja Piechoty Legionów

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    3. legionářská pěší divize 3rd Legions Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    3 Dywizja Piechoty Legionów
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    3. legionářská pěší divize [1919-1921] 3rd Legions Infantry Division [1919-1921]
    Datum zániku:
    Disbanded:
    27.08.1939
    Nástupce:
    Successor:
    3. legionářská pěší divize [1939-1939] 3rd Legions Infantry Division [1939-1939]
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-24.08.1939 Sborová oblast II [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 Corps District No. II
    Dislokace:
    Deployed:
    Zamość

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-20.08.1926 Fabrycy, Kazimierz (pułkownik/generał brygady (od 1924))
    07.09.1926-09.10.1928 Kwaśniewski, Stanisław (generał brygady)
    08.08.1928-14.02.1929 v zastoupení Skwarczyński, Stanisław (pułkownik)
    14.02.1929-25.10.1930 Skwarczyński, Stanisław (pułkownik)
    25.10.1930-12.10.1935 Bortnowski, Władysław (generał brygady)
    DD.01.1936-DD.05.1938 Olbrycht, Bruno (generał brygady)
    25.04.1938-27.08.1939 Turkowski, Marian (pułkownik)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.MM.1922-01.08.1924 Lubicz-Niezabitowski, Tadeusz (major Sztabu Generalnego)
    01.08.1924-13.05.1926 (zemřel) Frank-Wiszniewski, Tadeusz, (podpułkownik Sztabu Generalnego)
    24.10.1926-DD.MM.1927 Hauke-Bosak, Karol (podpułkownik dyplomowany)
    DD.MM.1927-DD.MM.19RR - ?
    DD.MM.19RR-27.08.1939 Sobolewski, Ludwik Marian (podpułkownik dyplomowany)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.12.1921-27.08.1939 7. legionářský pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.08.1939 8. legionářský pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.08.1939 9. legionářský pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.12.1931 3. legionářský polní dělostřelecký pluk [1921-1931]
    31.12.1931-27.08.1939 3. legionářský lehký dělostřelecký pluk [1931-1939]
    DD.MM.193R-24.08.1939 telegrafní rota 3. legionářské pěší divize [193R-1939]


    01.12.1921-24.08.1939 7th Legions Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 8th Legions Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 9th Legions Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-31.12.1931 3rd Legions Field Artillery Regiment [1921-1931]
    31.12.1931-24.08.1939 3rd Legions Light Artillery Regiment [1931-1939]
    DD.MM.193R-24.08.1939 Telegraphic Company of 3rd Legions Infantry Division [193R-1939]


    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:

    http://www.dws-xip.pl/wojna/bio/bio7.html
    wapedia.mobi
    Jagiełło, Zdzisław: Piechota Wojska Polskiego 1918-1939, Bellona, Warszawa 2007
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70603#385288Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Personální obsazení velitelských funkcí k 23.03.1939
    Personal Constitution Commanding Officers 23.03.1939
    Originální název: Český název: Anglický název: Příjmení, jméno, (hodnost, akademický titul)
    Original Title: Czech Title: English Title: Last and First Name, (Military Rank, Degree)
    dowódca dywizji velitel divize Division Commander Turkowski, Marian (pułkownik)
    dowódca piechoty dywizyjnej velitel divizní pěchoty Commander of Divisional Infantry Korkozowicz, Jan Marek (pułkownik dyplomowany)
    szef sztabu náčelník štábu Chief of Staff Sobolewski, Ludwik Marian (podpułkownik dyplomowany)
    I oficer sztabu 1. důstojník štábu 1st Staff Officer Bereszyński, Radomir (kapitan dyplomowany)
    II oficer sztabu 2. důstojník štábu 2nd Staff Officer Marchelski, Aleksander (kapitan)
    komendant rejonu Przysposobienia Wojskowego Konnego náčelník oblasti jezdecké branné výchovy Chief of Cavallery National Defence Education Region Podziemski, Jan Stanisław (major)
    dowódca łączności velitel telegrafního vojska Chief Signal Officer Kierszniewski, Feliks (kapitan)
    oficer taborowy vozatajský důstojník Szeliski, Witold Karol (kapitan)
    oficer intendentury intendanční důstojník Commissary Officer Turek, Władysław Leon (major)
    dowódca 7 Pułku Piechoty Legionów velitel 7. legionářského pěšího pluku Commander of 7th Legions Infantry Regiment Muzyka, Władysław Wiktor (pułkownik)
    dowódca 8 Pułku Piechoty Legionów velitel 8. legionářského pěšího pluku Commander of 8th Legions Infantry Regiment Cebulski, Antoni Feliks (podpułkownik)
    dowódca 9 Pułku Piechoty Legionów velitel 9. legionářského pěšího pluku Commander of 9th Legions Infantry Regiment Bierowski, Zygmunt Alojzy (podpułkownik)
    dowódca 3 Pułku Artylerii Lekkiej Legionów velitel 3. legionářského lehkého dělostřeleckého pluku Commander of 3rd Legions Light Artillery Regiment Tatar, Stanisław (pułkownik dyplomowany)
    dowódca kompanii łączności 3 Dywizji Piechoty Legionów velitel telegrafní roty 3. legionářské pěší divize Commander of Telegraphic Company of 3rd Legions Infantry Division Jaworski, Kazimierz Maria Józef (porucznik, mgr)

    Zdroj:
    Rybka, Ryszard, Stepan, Kamil: Rocznik Oficerski 1939, Fundacja Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, Kraków 2006
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70603#392987Verze : 0
    MOD