7. pěší divize [1921-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

7. pěší divize [1921-1939]

7 Dywizja Piechoty

    Avatar

    POLSKÁ REPUBLIKA 7 DYWIZJA PIECHOTY
    7. PĚŠÍ DIVIZE

    Datum vzniku 01.12.1921
    Předchůdce 7. pěší divize
    Datum zániku 27.08.1939
    Následovník 7. pěší divize
    Nadřízené velitelství 12.1921-08.1939 Sborová oblast IV
    Dislokace 12.1921-08.1939 Częstochowa
    Velitelé divize 12.1921-02.1923 Pogorzelski, Eugeniusz
    02.1923-07.1925 Prochaska, Emil
    07.1925-10.1925
    10.1925-05.1926 Wróblewski, Stanisław
    05.1926-12.1933 Dąbkowski, Mieczysław
    12.1933-06.1935 Stachiewicz, Wacław
    06.1935-08.1939 Gasiorowski, Janusz
    Podřízené jednotky 12.1921-08.1939 25. pěší pluk
    12.1921-08.1939 27. pěší pluk
    12.1921-08.1939 74. pěší pluk
    12.1921-10.1931 7. polní dělostřelecký pluk
    10.1931-08.1939 7. lehký dělostřelecký pluk
    ??.1931-08.1939 7. telegrafní rota
    Čestný název
    Vyznamenání
    Literatura
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70607#248879Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. pěší divize 7th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    7 Dywizja Piechoty
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    7. pěší divize [1919-1921] 7th Infantry Division [1919-1921]
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.08.1939
    Nástupce:
    Successor:
    7. pěší divize [1939-1939] 7th Infantry Division [1939-1939]
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-24.08.1939 Sborová oblast IV [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 Corps District No. IV
    Dislokace:
    Deployed:
    Częstochowa

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-14.02.1923 Pogorzelski, Eugeniusz (generał podporucznik)
    30.03.1923-23.07.1925 Prochaska, Emil (pułkownik/generał brygady (od 15.08.1924))
    23.10.1925-28.05.1926 Wróblewski, Stanisław (generał dywizji)
    29.05.1926-16.12.1933 Dąbkowski, Mieczysław (generał brygady)
    16.12.1933-05.06.1935 Stachiewicz, Wacław (pułkownik dyplomowany/ generał brygady (od 01.01.1935))
    27.06.1935-24.08.1939 Gąsiorowski, Janusz (generał brygady)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.12.1921-12.02.1925 ?
    12.05.1925-01.04.1927 Endel-Ragis, Leopold (podpułkownik Sztabu Generalnego)
    01.04.1927-01.09.1931 ?
    01.09.1931-DD.MM.RRRR Bagieński, Edward (major dyplomowany)
    DD.MM.RRRR-24.08.1939 Ombach, Leopold Aleksander (podpułkownik dyplomowany)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.12.1921-27.08.1939 25. pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.08.1939 27 pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.08.1939 74 pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.12.1931 7. polní dělostřelecký pluk [1921-1931]
    31.12.1931-27.08.1939 7. lehký dělostřelecký pluk [1931-1939]
    DD.MM.193R-24.08.1939 telegrafní rota 7. pěší divize [193R-1939]
    22.07.1937-24.08.1939 Ženijní a zákopnické středisko 7. pěší divize [1937-1939] 1)


    01.12.1921-24.08.1939 25th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 27th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 74th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-31.12.1931 7th Field Artillery Regiment [1921-1931]
    31.12.1931-24.08.1939 7th Light Artillery Regiment [1931-1939]
    DD.MM.193R-24.08.1939 Telegraphic Company of 7th Infantry Division [193R-1939]
    22.07.1937-24.08.1939 Sapper and Pioneer Centre of 7th Infantry Division [1937-1939]


    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    1) Ośrodek Sapersko-Pionierski 7 Dywizji Piechoty -
    Zdroje:
    Sources:

    http://www.dws-xip.pl/wojna/bio/bio7.html
    http://wapedia.mobi/pl/7_Dywizja_Piechoty_(II_RP)
    Jagiełło, Zdzisław: Piechota Wojska Polskiego 1918-1939, Bellona, Warszawa 2007
    Cutter, Zdzisław: Saperzy II Rzeczypospolitej, PAT, Kraków-Warszawa-Wrocław 2005
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70607#385506Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Personální obsazení velitelských funkcí k 23.03.1939
    Personal Constitution Commanding Officers 23.03.1939
    Originální název: Český název: Anglický název: Příjmení, jméno, (hodnost, akademický titul)
    Original Title: Czech Title: English Title: Last and First Name, (Military Rank, Degree)
    dowódca dywizji velitel divize Division Commander Gąsiorowski, Janusz Tadeusz (generał brygady)
    dowódca piechoty dywizyjnej velitel divizní pěchoty Commander of Divisional Infantry Janicki, Kazimierz Bogumił (pułkownik dyplomowany)
    szef sztabu náčelník štábu Chief of Staff Ombach, Leopold Aleksander (podpułkownik dyplomowany)
    I oficer sztabu 1. důstojník štábu 1st Staff Officer Perkowicz, Edward I (kapitan dyplomowany)
    II oficer sztabu 2. důstojník štábu 2nd Staff Officer Wołowiec, Stanisław (kapitan)
    komendant rejonu Przysposobienia Wojskowego Konnego náčelník oblasti jezdecké branné výchovy Chief of Cavallery National Defence Education Region Mikołajewski, Kazimierz (major)
    dowódca łączności velitel telegrafního vojska Chief Signal Officer Kochański, Stanisław II (major)
    oficer taborowy vozatajský důstojník Żórawski, Feliks (kapitan)
    oficer intendentury intendanční důstojník Commissary Officer Grodzicki, Bolesław (kapitan)
    dowódca 25 Pułku Piechoty velitel 25. pěšího pluku Commander of 25th Infantry Regiment Świtalski, Adam Jan Feliks (pułkownik dyplomowany)
    dowódca 27 Pułku Piechoty velitel 27. pěšího pluku Commander of 27rd Infantry Regiment Tomsa-Zapolski, Franciszek (pułkownik dyplomowany)
    dowódca 74 Pułku Piechoty velitel 74. pěšího pluku Commander of 74th Infantry Regiment Wilniewczyc, Wacław (pułkownik)
    dowódca 7 Pułku Artylerii Lekkiej velitel 7. lehkého dělostřeleckého pluku Commander of 7th Light Artillery Regiment Wojtowicz, Stanisław Marian (podpułkownik dyplomowany)
    dowódca kompanii łączności 7 Dywizji Piechoty velitel telegrafní roty 7. pěší divize Commander of Telegraphic Company of 7th Infantry Division Larys, Kazimierz (kapitan)
    dowódca ośrodka sapersko-pionierskiego 7 Dywizji Piechoty velitel ženijního a zákopnického střediska 7. pěší divize Commander of Sapper and Pioneer Centre of 7th Infantry Division Szymański, Jan IV (major)

    Zdroje:
    Rybka, Ryszard, Stepan, Kamil: Rocznik Oficerski 1939, Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, Kraków 2006
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70607#393050Verze : 0
    MOD