9. pěší divize [1921-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

9. pěší divize [1921-1939]

9 Dywizja Piechoty

    Avatar

    POLSKÁ REPUBLIKA 9 DYWIZJA PIECHOTY
    9. PĚŠÍ DIVIZE

    Datum vzniku 01.12.1921
    Předchůdce 9. pěší divize
    Datum zániku 27.08.1939
    Následovník 9. pěší divize
    Nadřízené velitelství 12.1921-08.1939 Sborová oblast
    Dislokace 12.1921-08.1939 Siedlce
    Velitelé divize 12.1921-08.1926 Ryś-Trojanowski, Mieczysław
    08.1926-02.1932 Sikorski, Franciszek
    02.1932-10.1938 Orlik-Rückenman, Wilhelm
    10.1938-08.1939 Werobej, Józef
    Podřízené jednotky 12.1921-08.1939 22. pěší pluk
    12.1921-08.1939 34. pěší pluk
    12.1921-08.1939 35. pěší pluk
    12.1921-10.1931 9. polní dělostřelecký pluk
    10.1931-08.1939 9. lehký dělostřelecký pluk
    ??.1931-08.1939 9. telegrafní rota
    Čestný název
    Vyznamenání
    Literatura
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70609#248881Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    9. pěší divize 9th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    9 Dywizja Piechoty
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    9. pěší divize [1919-1921] 9th Infantry Division [1919-1921]
    Datum zániku:
    Disbanded:
    23.03.1939
    Nástupce:
    Successor:
    9. pěší divize [1939-1939] 9th Infantry Division [1939-1939]
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-23.03.1939 Sborová oblast IX [1921-1939] 01.12.1921-23.03.1939 Corps District No. IX
    Dislokace:
    Deployed:
    Siedlce

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-09.08.1926 Ryś-Trojanowski, Mieczysław (pułkownik/generał brygady (od 15.08.1924))
    09.08.1926-24.03.1932 Sikorski, Franciszek (pułkownik/generał brygady (od 01.01.1927))
    27.02.1932-DD.10.1938 Orlik-Rückeman, Wilhelm (pułkownik/generał brygady (od 01.01.1933))
    25.10.1938-23.03.1939 Werobej, Józef (pułkownik dyplomowany)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.12.1921-01.10.1925 ?
    01.10.1925-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-23.03.1939 Gługiewicz, Antoni (podpułkownik dyplomowany)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.12.1921-23.03.1939 22. pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-23.03.1939 34 pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-23.03.1939 35 pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-27.12.1931 9. polní dělostřelecký pluk [1921-1931]
    31.12.1931-23.03.1939 9. lehký dělostřelecký pluk [1931-1939]
    DD.MM.193R-23.03.1939 telegrafní rota 9. pěší divize [193R-1939]


    01.12.1921-23.03.1939 22nd Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-23.03.1939 34th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-23.03.1939 35th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-31.12.1931 9th Field Artillery Regiment [1921-1931]
    31.12.1931-23.03.1939 9th Light Artillery Regiment [1931-1939]
    DD.MM.193R-23.03.1939 Telegraphic Company of 9th Infantry Division [193R-1939]


    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:

    http://www.dws-xip.pl/wojna/bio/bio7.html
    wapedia.mobi.
    Ciechanowski, Konrád: Armia „Pomorze“ 1939, MON, Warszawa 1982
    Jagiełło, Zdzisław: Piechota Wojska Polskiego 1918-1939, Bellona, Warszawa 2007
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70609#386112Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Personální obsazení velitelských funkcí k 23.03.1939
    Personal Constitution Commanding Officers 23.03.1939
    Originální název: Český název: Anglický název: Příjmení, jméno, (hodnost, akademický titul)
    Original Title: Czech Title: English Title: Last and First Name, (Military Rank, Degree)
    dowódca dywizji velitel divize Division Commander Werobej, Józef (pułkownik)
    dowódca piechoty dywizyjnej velitel divizní pěchoty Commander of Divisional Infantry Endel-Ragis, Leopold Marcin (pułkownik dyplomowany)
    szef sztabu náčelník štábu Chief of Staff Gługiewicz, Antoni (podpułkownik dyplomowany)
    I oficer sztabu 1. důstojník štábu 1st Staff Officer Pękalski, Jan Józef (kapitan dyplomowany artylerii)
    II oficer sztabu 2. důstojník štábu 2nd Staff Officer Panęcki, Piotr (kapitan)
    komendant rejonu Przysposobienia Wojskowego Konnego náčelník oblasti jezdecké branné výchovy Chief of Cavallery National Defence Education Region Czach, Władysław (major)
    dowódca łączności velitel telegrafního vojska Chief Signal Officer Rudnicki, Tadeusz II (kapitan)
    oficer taborowy vozatajský důstojník Radowicki, Paweł (kapitan)
    oficer intendentury intendanční důstojník Commissary Officer Bednarski, Zenobiusz Jan (kapitan)
    dowódca 22 Pułku Piechoty velitel 22. pěšího pluku Commander of 22nd Infantry Regiment Jędrychowski, Feliks Franciszek (pułkownik)
    dowódca 34 Pułku Piechoty velitel 34. pěšího pluku Commander of 34th Infantry Regiment Budrewicz, Wacław Tadeusz (podpułkownik dyplomowany)
    dowódca 35 Pułku Piechoty velitel 35. pěšího pluku Commander of 35th Infantry Regiment Maliszewski Jan II (podpułkownik dyplomowany)
    dowódca 9 Pułku Artylerii Lekkiej velitel 9. lehkého dělostřeleckého pluku Commander of 9th Light Artillery Regiment Alików, Mikołaj (pułkownik dyplomowany)
    dowódca kompanii łączności 9 Dywizji Piechoty velitel telegrafní roty 9. pěší divize Commander of Telegraphic Company of 9th Infantry Division Zaleski vel Terlecki, Adam Mieczysław (porucznik)

    Zdroje:
    Rybka, Ryszard, Stepan, Kamil: Rocznik Oficerski 1939, Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, Kraków 2006
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70609#393056Verze : 0
    MOD