14. pěší divize [1921-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

14. pěší divize [1921-1939]

14 Dywizja Piechoty

    Avatar

    POLSKÁ REPUBLIKA 14 DYWIZJA PIECHOTY
    14. PĚŠÍ DIVIZE

    Datum vzniku 01.12.1921
    Předchůdce 14. pěší divize
    Datum zániku 27.08.1939
    Následovník 14. pěší divize
    Nadřízené velitelství 12.1921-08.1939 Sborová oblast VII
    Dislokace 12.1921-08.1939 Poznań
    Velitelé divize 12.1921-10.1922 Schubert, Karol
    10.1922-01.1923
    01.1923-05.1924 Kleeberg, Franciszek
    06.1924-10.1930 Kędzierski, Anatol
    10.1930-08.1934 Wład, Franciszek
    08.1934-??.1935 Alter, Franciszek
    ??.1935-08.1939 Wład, Franciszek
    Podřízené jednotky 12.1921-08.1939 55. pěší pluk
    12.1921-08.1939 57. pěší pluk
    12.1921-08.1939 58. pěší pluk
    12.1921-10.1931 14. polní dělostřelecký pluk
    10.1931-08.1939 14. lehký dělostřelecký pluk
    ??.1931-08.1939 14. telegrafní rota
    Čestný název 12.1921-08.1939 velkopolská pěší divize
    Vyznamenání
    Literatura
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70614#248886Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    14. pěší divize 14th Infantry Division
    Originální název:
    Original Name:
    14 Dywizja Piechoty 1)
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.12.1921
    Předchůdce:
    Predecessor:
    14. pěší divize [1919-1921] 14th Infantry Division [1919-1921]
    Datum zániku:
    Disbanded:
    24.08.1939
    Nástupce:
    Successor:
    14. pěší divize [1939-1939] 14th Infantry Division [1939-1939]
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.12.1921-24.08.1939 Sborová oblast VII [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 Corps District No. VII
    Dislokace:
    Deployed:
    01.12.1921-24.08.1939 Poznaň

    Velitel:
    Commander:
    01.12.1921-01.11.1922 Schubert, Karol Stanisław (generał porucznik )
    01.11.1922-30.05.1924 v zastoupení Kleeberg, Franciszek (pułkownik)
    01.06.1924-DD.11.1930 Kędzierski, Anatol (generał brygady)
    06.11.1930-24.08.1939 Wład, Franciszek Seweryn (pułkownik dyplomowany/generał brygady (od DD.MM.1933))
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.12.1921-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-24.08.1939 Kobylański, Jan (podpułkownik dyplomowany)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    01.12.1921-DD.06.1939 55. pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 57. pěší pluk [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 58. pěší pluk [1921-1939]
    DD.06.1939-24.08.1939 7. pluk jízdních střelců [1921-1939]
    01.12.1921-31.12.1931 14. polní dělostřelecký pluk [1921-1931]
    31.12.1931-24.08.1939 14. lehký dělostřelecký pluk [1931-1939]
    DD.MM.193R-24.08.1939 telegrafní rota 14. pěší divize [193R-1939]


    01.12.1921-DD.06.1939 55th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 57th Infantry Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-24.08.1939 58th Infantry Regiment [1921-1939]
    DD.06.1939-24.08.1939 7. Mounted Rifles Regiment [1921-1939]
    01.12.1921-31.12.1931 14th Field Artillery Regiment [1921-1931]
    31.12.1931-14.08.1939 14th Light Artillery Regiment [1931-1939]
    DD.MM.193R-14.08.1939 Telegraphic Company of 14th Infantry Division [193R-1939]
    Čestný název:
    Honorary Name:

    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    1) V některých publikacích je uváděna pod názvem 14 Wielkopolska Dywizja Piechoty. Je to však pouze neoficiální pojmenování z důvodu dislokace jednotek divize na území Velkopolska.
    -
    -
    Zdroje:
    Sources:

    http://www.dws-xip.pl/wojna/bio/bio7.html
    wapedia.mobi
    Bauer, Piotr, Polak, Bogusław: Armia „Poznań″ w wojnie obronnej 1939, Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 1982
    Jagiełło, Zdzisław: Piechota Wojska Polskiego 1918-1939, Bellona, Warszawa 2007
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70614#386524Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Personální obsazení velitelských funkcí k 23.03.1939
    Personal Constitution Commanding Officers 23.03.1939
    Originální název: Český název: Anglický název: Příjmení, jméno, (hodnost, akademický titul)
    Original Title: Czech Title: English Title: Last and First Name, (Military Rank, Degree)
    dowódca dywizji velitel divize Division Commander Wład, Franciszek Seweryn (generał brygady)
    dowódca piechoty dywizyjnej velitel divizní pěchoty Commander of Divisional Infantry Kaliński, Władysław (pułkownik dyplomowany)
    szef sztabu náčelník štábu Chief of Staff Kobylański, Jan (podpułkownik dyplomowany)
    I oficer sztabu 1. důstojník štábu 1st Staff Officer Kodrębski, Janusz (kapitan dyplomowany artylerii)
    II oficer sztabu 2. důstojník štábu 2nd Staff Officer Horodyski, Leon Kazimierz (kapitan artylerii)
    komendant rejonu Przysposobienia Wojskowego Konnego náčelník oblasti jezdecké branné výchovy Chief of Cavallery National Defence Education Region Żniński Mieczysław Józef (major)
    dowódca łączności velitel telegrafního vojska Chief Signal Officer Mrela, Ignacy (major)
    oficer taborowy vozatajský důstojník Szklarek, Jan (kapitan)
    oficer intendentury intendanční důstojník Commissary Officer Klauzner, Józef (kapitan)
    dowódca 55 Pułku Piechoty velitel 55. pěšího pluku Commander of 55th Infantry Regiment Wiecierzyński, Władysław (pułkownik)
    dowódca 57 Pułku Piechoty velitel 57. pěšího pluku Commander of 57th Infantry Regiment Grodzki, Stanisław Edward (pułkownik dyplomowany)
    dowódca 58 Pułku Piechoty velitel 58. pěšího pluku Commander of 58th Infantry Regiment Tomiak, Stanisław (podpułkownik)
    dowódca 14 Pułku Artylerii Lekkiej velitel 14. lehkého dělostřeleckého pluku Commander of 14th Light Artillery Regiment Teuchman, Jan Franciszek (podpułkownik)
    dowódca kompanii łączności 14 Dywizji Piechoty velitel telegrafní roty 14. pěší divize Commander of Telegraphic Company of 14th Infantry Division Ostrowski, Tomasz Marian (porucznik)

    Zdroje:
    Rybka, Ryszard, Stepan, Kamil: Rocznik Oficerski 1939, Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, Kraków 2006
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70614#393073Verze : 0
    MOD