17. tanková brigáda [1941-1942]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

17. tanková brigáda [1941-1942]

17-ja tankovaja brigada

    Avatar
    17. tanková brigáda / 17-я танковая бригада


    Jednotka bola sformovaná k 02.09.1941 vo Vladimire na báze 48. tankovej divízie.
    Súčasťou brigády bolo:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    17. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    autotransportná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata



    Rozkazom NKO No 361 zo 17.11.1942 bola brigáda premenovaná na 9. gardovú tankovú brigádu.


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70863#249546Verze : 0
    Avatar
    Veliteľský zbor:
    Velitelia brigády:
    01.09.1941 – 04.09.1941 – major Klypin, Nikolaj Jakimovič
    05.10.1941 – 14.10.1941 – plukovník Trojickij, Ivan Ivanovič – zranený, dopravený do nemocnice
    15.10.1941 – 07.12.1941 – major Klypin, Nikolaj Jakimovič
    08.12.1941 – 10.12.1941 – plukovník Starkov, Nikolaj Vasiljevič
    11.12.1941 – 21.04.1942 – plukovník Černojarov, Nikolaj Andrejevič
    22.04.1942 – 31.08.1942 – major Kaufman, Šaja Šmerkovič – zahynul
    09.09.1942 – 17.11.1942 – podplukovník Beloglazov, Ivan Dmitrijevič


    Vojenský komisár:
    22.09.1941 – 17.11.1942 – plukovný komisár Šibajev, Alexej Alexejevič


    Náčelník štábu:
    k 10.1941 – major Judin, N. V.


    Náčelník operačného oddelenia:
    od 09.1941 – kapitán Samojlov, Alexander – zahynul v polovici októbra 1941


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70863#249547Verze : 0