66. tanková brigáda [1942-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

66. tanková brigáda [1942-1943]

66-ja tankovaja brigada

    Avatar
    66. tanková brigáda / 66-я танковая бригада


    Brigáda sa formovala od 13.04.1942 do 20.06.1942 v Stalingraskom ABT centre (avtobronetankovyj) podľa
    tabuliek 010/345 z 16.02.1942.
    Súčasťou brigády boli:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    215. tankový prápor
    216. tankový prápor
    motostrelecký guľometný prápor
    protitanková batéria
    protilietadlová batéria
    rota technického zabezpečenia
    zdravotnícka čata


    Brigáda bola podriadená 17. tankovému zboru.


    Rozkazom NKO No 1 z 01.01.1943 bola brigáda premenovaná na 12. gardovú tankovú brigádu.


    Veliteľmi brigády boli:
    05.03.1942 – 08.10.1942 – plukovník Roganin, Dmitrij Alexandrovič
    09.10.1942 – 02.01.1943 – plukovník Lichačev, Fjodor Michajlovič


    Vojenský komisár:
    02.04.1942 – 02.01.1943 – podplukovník Žerbakov, Vladimir Vladimirovič


    Náčelníci štábu:
    26.06.1942 – 04.07.1942 – major Bojko, Gerasim Nikiforovič
    04.07.1942 – 02.01.1943 – podplukovník Dušak, Nikolaj Grigorjevič


    Náčelník prieskumu:
    kapitán Mitčičenko, N. A.



    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70919#249835Verze : 0