14. samostatná tanková brigáda [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

14. samostatná tanková brigáda [1941-1943]

14-ja tankovaja brigada

    Avatar
    14. samostatná tanková brigáda / 14-я отдельная танковая бригада


    Brigáda bola formovaná v období od 10.08.1941 do 29.09.1941 v oblasti Charkova na báze jednotiek 55. tankovej
    divízie
    podľa tabuliek No 010/75-010/83 z 23.08.1941.
    Súčasťou brigády bolo:
    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    14. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    automobilná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata


    Brigáda zanikla k 04.03.1943 preformovaním na 87. tankový pluk.


    Veliteľmi brigády boli:
    02.09.1941 – 29.06.1942 – plukovník Semennikov, Sergej Jonovič – zahynul
    30.06.1942 – 04.03.1943 – podplukovník , od 20.01.1943 plukovník Styzik, Sergej Timofejevič


    Zástupca veliteľa:
    DD.MM.?? – 17.06.1942 – plukovník Anisimov, Boris Afanasjevič


    Komisári:
    20.09.1941 – 08.12.1941 – brigádny komisár Kudinov, Nikanor Grigorjevič
    24.12.1941 – 15.08.1942 – plukovný komisár Serenko, Michail Fjodorovič
    15.08.1942 – 11.01.1943 – práporný komisár, od 05.11.1942 major Alexejev, Alexandr Ivanovič
    12.01.1943 – 27.01.1943 – plukovník Šibajev, Alexej Alexejevič


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70941#249947Verze : 0