15. samostatná tanková brigáda [1941-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

15. samostatná tanková brigáda [1941-1944]

15-ja otdeľnaja tankovaja brigada

    Avatar
    15. samostatná tanková brigáda / 15-я отдельная танковая бригада


    Brigáda sa formovala od 03.09. do 17.09.1941 vo Vladimire na báze jednotiek 34. tankovej divízie. Bola postavená
    podľa tabuliek No 010/78 z 23.08.1941.


    Súčasťou brigády bolo:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    15. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    automobilná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata


    Koncom roku 1941 bol tankový pluk zrušený a namiesto neho boli súčasťou brigády:
    1. tankový prápor
    2. tankový prápor


    K 27.02.1943 bola brigáda prevelená k Povolžskému vojenskému okruhu na doplnenie, ale potom bolo rozhodnuté
    preformovať jednotku na 8. samochodno-delostreleckú brigádu.


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70951#249987Verze : 0
    Avatar
    Veliteľmi brigády boli:
    01.09.1941 – 04.07.1942 – plukovník Kolosov, Maxim Vasiľjevič
    05.07.1942 – 08.08.1943 – major, od 21.11.1942 plukovník Savčenko, Vasilij Sidorovič
    09.08.1943 – 15.10.1943 – podplukovník Chramov, Nikolj Mironovič
    16.10.1943 – 29.01.1944 – plukovník Kočin, Ivan Jakovlevič


    Komisári:
    16.09.1941 – 19.12.1941 – plukovný komisár Jemeľjanov, Nikolaj Vasiľjevič
    20.12.1941 – 16.06.1943 – starší práporný komisár, od 05.12.1942 plukovník Rjabov, Pavel Michajlovič


    Náčelník štábu:
    k 09.1941 – plukovník Volkonskij


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/70951#249988Verze : 0