Velitelství pozemního vojska [1972-1990]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Velitelství pozemního vojska [1972-1990]

Landstreitkräftekommando

    Avatar

    NĚMECKÁ DEMOKRATICKÁ REPUBLIKA LANDSTREITKRÄFTEKOMMANDO
    VELITELSTVÍ POZEMNÍHO VOJSKA
    Datum vzniku 01.12.1972
    Předchůdce ---
    Datum zániku 03.10.1990
    Následovník ---
    Nadřízené velitelství 12.1972-10.1990 Ministerstvo národní obrany
    Dislokace 12.1972-10.1990 Potsdam
    Velitel vojska 12.1972-01.1990 Stechbart Horst
    01.1990-09.1990 Skerra Horst
    09.1990-10.1990 Reiche Hans Christian
    Podřízené svazky 12.1972-10.1990 III. vojenský okruh
    12.1972-10.1990 V. vojenský okruh
    40. dělostřelecká brigáda
    Podřízené útvary
    Literatura Kopenhagen, Wilfried: Die Landstreitkräfte der NVA. Stuttgart, Motorbuch-Verlag 2003.
    Kopenhagen, Wilfried – Mehl, Hans – Schäffer, Kurt: Die NVA Land-, Luft- und Seestreitkräfte. Stuttgart, Motorbuch-Verlag 2006.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71395#251622Verze : 0
    MOD