20. tanková brigáda [1941-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

20. tanková brigáda [1941-1945]

20th Tank Brigade / 20-я танковая бригада

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    20. tanková brigáda 20th Tank Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    20-я танковая бригада
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    34. tanková divize / 48. tanková divize 34th Tank Division / 48th Tank Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.06.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.11.1941-01.08.1942 5. armáda
    01.08.1942-01.12.1942 20. armáda
    01.12.1942-01.01.1943 29. armáda
    01.01.1943-01.02.1943 31. armáda
    01.07.1943-10.06.1945 11. tankový sbor
    01.11.1941-01.08.1942 5th Army
    01.08.1942-01.12.1942 20th Army
    01.12.1942-01.01.1943 29th Army
    01.01.1943-01.02.1943 31st Army
    01.07.1943-10.06.1945 11th Tank Cosrps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    02.10.1941-15.12.1941 Antonov, Georgij Petrovič (Polkovnik / Полковник)
    16.12.1941-10.06.1945 Konstantinov, Nikolaj Pavlovič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    01.10.1941-DD.02.1942 Lukjanov, Alexandr Ivanovič (Kapitan / Kапитан)
    15.02.1942-DD.04.1942 Barštejn, Jakov Abramovič (Major / Mайор)
    DD.04.1942-DD.12.1942 Kolesnikov, Semen Gavrilovič (Major / Mайор)
    DD.12.1942-DD.09.1943 Bragin, Arkadij Ivanovič (Major / Mайор)
    DD.09.1943-10.06.1945 Ševčenko, Nikolaj Vasiljevič (Podpolkovnik / Подполковник)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr020.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71397#522970Verze : 0
    MOD
    Avatar
    20. tanková brigáda / 20-я танковая бригада


    Brigáda sa formovala vo Vladimire od 01.10. do 08.10.1941.
    Nadriadená jednotka: 11. tankový zbor


    Súčasťou brigády bolo:
    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    20. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    autotransportná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata


    Za bojové zásluhy dostala brigáda čestný názov Sedlecká a bola vyznamenaná radom Červenej zástavy.


    Veliteľmi brigády boli:
    01.09.1941 – 01.10.1941 – plukovník Orlenko, Timofej Semjonovič
    02.10.1941 – 15.12.1941 – plukovník Antonov, Georgij Petrovič
    16.12.1941 – 09.05.1945 – plukovník Konstantinov, Nikolaj Pavlovič


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71397#251628Verze : 0