Skupina armád A [1942-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Skupina armád A [1942-1944]

Army Group A / Heeresgruppe A

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skupina armád A Army Group A
    Originální název:
    Original Name:
    Heeresgruppe A
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    07.07.1942
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    30.03.1944
    Nástupce:
    Successor:
    Skupina armád Jižní Ukrajina Army Group South Ukraine
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    07.07.1942-30.03.1944 Hlavní velitelství pozemního vojska
    07.07.1942-30.03.1944 High Command of the Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    10.07.1942-10.09.1942 List, Wilhelm (Generalfeldmarschall)
    10.09.1942-22.11.1942 ?, ? ( ? )
    22.11.1942-01.02.1943 Kleist, Ewald von (Generaloberst)
    01.02.1943-30.03.1944 Kleist, Ewald von (Generalfeldmarschall)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    07.07.1942-23.02.1943 Greiffenberg, Hans von (Generalleutnant)
    23.02.1943-01.04.1943 Gause, Alfred (Generalmajor)
    01.04.1943-13.05.1943 Gause, Alfred (Generalleutnant)
    13.05.1943-16.07.1943 Greiffenberg, Hans von (Generalleutnant)
    16.07.1943-24.03.1944 Röttiger, Hans (Generalmajor)
    24.03.1944-30.03.1944 Wenck, Walther (Generalleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    07.07.1942-01.02.1943 1. tanková armáda
    07.07.1942-DD.08.1942 17. armáda
    09.07.1942-05.08.1942 4. tanková armáda
    13.07.1942-25.07.1942 68. pěší divize
    17.07.1942-DD.08.1942 Velitelství Krym
    DD.08.1942-DD.09.1942 Ruoffova armádní skupina
    DD.09.1942-30.03.1944 17. armáda
    DD.09.1942-DD.05.1943 XXXXII. armádní sbor
    30.11.1942-01.08.1943 Rychlá divise
    DD.07.1943-DD.09.1943 13. tanková divize
    17.09.1943-30.03.1944 6. armáda
    28.02.1944-16.03.1944 Pěší divize Wahn


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. armáda (rumunská)
    07.07.1942-DD.08.1942 17th Army
    07.07.1942-01.02.1943 1st Tank Army
    09.07.1942-05.08.1942 4th Tank Army
    13.07.1942-25.07.1942 68th Infantry Division
    17.07.1942-DD.08.1942 Command Crimea
    DD.08.1942-DD.09.1942 Army Group Ruoff
    DD.09.1942-30.03.1944 17th Army
    DD.09.1942-DD.05.1943 XXXXII Army Corps
    30.11.1942-01.08.1943 Rapid Division
    DD.07.1943-DD.09.1943 13th Tank Division
    17.09.1943-30.03.1944 6th Army
    28.02.1944-16.03.1944 Infantry Division Wahn


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3rd Army (Romanian)
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Heeres-Gruppenkommando A Heeres-Gruppenkommando A
    Zdroje:
    Sources:
    Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939—1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71426#399105Verze : 0
    MOD