Skupinové velitelství pozemního vojska 4 [1938-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Skupinové velitelství pozemního vojska 4 [1938-1939]

4th Land Forces Group Command / Heeresgruppen-Kommando 4

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Skupinové velitelství pozemního vojska 4 4th Land Forces Group Command
    Originální název:
    Original Name:
    Heeresgruppen-Kommando 4
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    04.02.1938
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Skupinové velitelství 4 4th Group Command
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.08.1939
    Nástupce:
    Successor:
    10. armáda 10th Army
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Dislokace:
    Deployed:
    04.02.1938-26.08.1939 ?, Lipsko /

    Velitel:
    Commander:
    04.02.1938-28.02.1938 Brauchitsch, Walther von (General der Artilerie)
    01.03.1938-26.08.1939 Reichenau, Walter von (General der Artilerie)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    04.02.1938-01.05.1939 Bernard, Curt (Generalmajor)
    01.05.1939-26.08.1939 Paulus, Friedrich Wilhelm Ernst (Generalmajor)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?


    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1918-1939, Biblio Verlag, Osnabrück, 1974
    www.lexikon-der-wehrmacht.de
    www.bundesarchiv.de
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71430#433775Verze : 0
    MOD