XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití [1944-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití [1944-1945]

XXX Special Purpose Army Corps / XXX. Armeekorps z.b.V.

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    XXX. armádní sbor ke zvláštnímu použití XXX Special Purpose Army Corps
    Originální název:
    Original Name:
    XXX. Armeekorps z.b.V.
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    20.10.1944
    Předchůdce:
    Predecessor:
    LXV. armádní sbor ke zvláštnímu použití LXV Special Purpose Army Corps
    Datum zániku:
    Disbanded:
    08.05.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    20.10.1944-DD.12.1944 ?
    DD.12.1944-DD.01.1945 15. armáda
    DD.01.1945-08.05.1945 25. armáda
    20.10.1944-DD.12.1944 ?
    DD.12.1944-DD.01.1945 15th Army
    DD.01.1945-08.05.1945 25th Army
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

    Velitel:
    Commander:
    26.10.1944-15.11.1944 Heinemann, Erich (General der Artilerie)
    15.11.1944-15.11.1944 Höhne, Gustav (General der Infanterie)
    15.11.1944-23.11.1944 Treskow, Joachim von (Generalleutnant)
    23.11.1944-16.12.1944 Neumann, Friedrich Wilhelm (Generalleutnant)
    16.12.1944-25.04.1945 Kleffel, Philipp (General der Kavallerie)
    25.04.1945-08.05.1945 Burmeister, Arnold (Generalleutnant)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    24.10.1944-10.11.1944 Wolf, ? (Oberst)
    10.11.1944-DD.MM.1945 Sapauschke, Hans (Oberstleutnant)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    11.12.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 430
    DD.12.1944-DD.04.1945 346. pěší divize
    DD.04.1945-08.05.1945 34. dobrovolnická granátnická divize SS Landstorm Niederland
    DD.05.1945-08.05.1945 1. lyžařská divize
    DD.05.1945-08.05.1945 68. pěší divize
    11.12.1944-08.05.1945 430th Artillery Command
    DD.12.1944-DD.04.1945 346th Infantry Division
    DD.04.1945-08.05.1945 34th SS Volunteers Grenadier Division Landstorm Niederland
    DD.05.1945-08.05.1945 1st Ski Division
    DD.05.1945-08.05.1945 68th Infantry Division
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Generalkommando XXX. Armeekorps z.b.V. Generalkommando XXX. Armeekorps z.b.V.
    Zdroje:
    Sources:
    http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; http://www.axishistory.com/
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71481#450117Verze : 0
    MOD