25. tanková brigáda [1941-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

25. tanková brigáda [1941-1945]

25th Tank Brigade / 25-я танковая бригада

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    25. tanková brigáda 25th Tank Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    25-я танковая бригада
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    01.10.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    114. samostatný tankový prapor / 115. samostatný tankový prapor 114th Separate Tank Battalion / 115th Separate Tank Battalion
    Datum zániku:
    Disbanded:
    DD.MM.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    01.10.1941-31.10.1941 Moskevský vojenský okruh
    01.11.1941-30.11.1941 5. armáda
    01.12.1941-31.12.1941 16. armáda
    01.01.1942-31.01.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
    01.02.1942-31.05.1942 Moskevský vojenský okruh
    01.06.1942-30.09.1942 8. tankový sbor
    01.10.1942-31.10.1942 5. armáda
    01.11.1942-31.12.1942 20. armáda
    01.01.1943-28.02.1943 Moskevský vojenský okruh
    01.03.1943-10.06.1945 29. tankový sbor
    01.10.1941-31.10.1941 Moscow Military District
    01.11.1941-30.11.1941 5th Army
    01.12.1941-31.12.1941 16th Army
    01.01.1942-31.01.1942 Supreme Main Command of the Armed Forces
    01.02.1942-31.05.1942 Moscow Military District
    01.06.1942-30.09.1942 8th Tank Corps
    01.10.1942-31.10.1942 5th Army
    01.11.1942-31.12.1942 20th Army
    01.01.1943-28.02.1943 Moscow Military District
    01.03.1943-10.06.1945 29th Tank Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

    Velitel:
    Commander:
    28.09.1941-30.10.1941 Taranov, Ivan Afinogenovič (Polkovnik / Полковник)
    31.10.1941-20.02.1942 Dubovoj, Ivan Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
    21.02.1941-24.07.1942 Mjasnikov, Georgij Afanasjevič (Podpolkovnik / Подполковник)
    25.07.1942-07.09.1942 Gerko, Nikifor Ignatěvič (Polkovnik / Полковник)
    08.09.1942-28.09.1943 Volodin, Nikolaj Konstantinovič (Polkovnik / Полковник)
    29.09.1943-28.10.1943 Chotimskij, Michail Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
    29.10.1943-05.03.1944 Klepko, Dmitrij Jestafjevič (Podpolkovnik / Подполковник)
    18.03.1944-25.05.1944 Miščenko, Ivan Petrovič (Podpolkovnik / Подполковник)
    26.05.1944-19.07.1944 Zlenko, Michail Kuzmič (Polkovnik / Полковник)
    20.07.1944-28.07.1944 Miščenko, Ivan Petrovič (Podpolkovnik / Подполковник)
    29.07.1944-17.09.1944 Pavljuk-Moroz, Andrej Nikiforovič (Polkovnik / Полковник)
    19.09.1944-03.11.1944 Polukarov, Ivan Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
    03.11.1944-15.02.1945 Stanislavskij, Ivan Onufrevič (Polkovnik / Полковник)
    16.02.1945-09.05.1945 Kartašov, Tichon Jefremovič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    DD.09.1941-30.10.1941 Dubovoj, Ivan Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
    06.11.1941-DD.07.1942 Rjazancev, Alexandr Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
    DD.MM.1942-DD.MM.1942 Fominych, Jevgenij Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
    14.12.1942-24.03.1944 Maškov, Michail Fjodorovič (Major / Mайор)
    24.03.1944-30.09.1944 Pirogov, Ivan Nikitovič (Major / Mайор)
    30.09.1944-10.06.1945 Palaj, Ivan Alexandrovič (Major / Mайор)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    08.01.1944-DD.MM.1945 Kirovohradská tanková brigáda
    08.01.1944-DD.MM.1945 Kirovograd Tank Brigade
    Vyznamenání:
    Decorations:
    05.04.1945 Řád Lenina
    26.02.1944 Řád rudého praporu
    23.07.1944 Řád rudého praporu
    08.04.1944 Řád Suvorova, 2. stupeň
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://goo.gl/P64XLh
    http://goo.gl/SoiYqF
    http://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr025.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71503#525615Verze : 0
    MOD
    Avatar
    25. tanková brigáda / 25-я танковая бригада


    Brigáda sa formovala od 01.10. do 20.10.1941 v Novom Sormove (Gorkovská oblasť).
    Nadriadená jednotka:
    8. tankový zbor
    od 28.02.1943 – 29. tankový zbor


    Súčasťou brigády bolo:
    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    25. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    dopravná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata


    21.08.1944 brigáda prešla preformovaním.


    Zostava brigády:
    velenie brigády
    veliteľská rota
    1. tankový prápor
    2. tankový prápor
    3. tankový prápor
    motorizovaný samopalnícky prápor
    rota technického zabezpečenia
    zdravotnícka čata


    Za bojové zásluhy brigáda dostala čestný názov Kirovogradská.
    Bola vyznamenaná:
    radom Lenina
    2x radom Červenej zástavy
    radom Suvorova 2. stupňa


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71503#251991Verze : 0