129 pěší pluk [1941-1945]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

129 pěší pluk [1941-1945]

129th Infantry Regiment

    Avatar
    129 pěší pluk [1941-1945]
    129th Infantry Regiment


    podřízenost: 37. pěší divize
    bojové nasazení ve WWII: Russellowy o., N. Georgie, Filipiny
    doba nasazení: 7.6.1943 - 2.9.1945
    velitel:



    složení:
    - 3 x pěší prapor
    - velitelství pluku
    - dělostřelecký oddíl ( 6x105 mm H M3 )
    - protitankový oddíl ( 12x57 mm AT )
    - týlová rota


    výzbroj:
    - 35 x k 12,7 mm
    - 42 x k 7,62 mm
    - 18 x M 81 mm
    - 37 x M 60 mm
    - 6 x H 105 mm
    - 12 x AT 57 mm
    - 112 x bazuka
    - 836 x karabina M1
    - 1990 x M1 Garand
    - 60 x samopal


    Kosina.J.: Amarické pozemní síly 1941 - 1945, Naše Vojsko, Praha. 1996. ISBN 80-206-0527-4
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71538#252032Verze : 0
    Avatar
     
    Název:
    Name:
    129. pěší pluk 129th Infantry Regiment
    Originální název:
    Original Name:
    129th Infantry Regiment
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    05.03.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    13.12.1945
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    05.03.1940-31.07.1943 33. pěší divize
    31.07.1943-13.12.1945 37. pěší divize
    05.03.1940-31.07.1943 33rd Infantry Division
    31.07.1943-13.12.1945 37th Infantry Division
    Dislokace:
    Deployed:
    05.03.1941-20.03.1941 Sycamore, Illinois
    20.03.1941-10.08.1941 Camp Forrest, Tennesee
    10.08.1941-07.10.1941 Louisiana Maneuvers Area ,
    07.10.1941-??.08.1942 Camp Forrest, Tennesee0
    20.09.1942-11.03.1943 Fiji
    13.03.1943-DD.MM.1943 Espiritu Santo
    04.11.1943-11.11.1943 Guadalcanal
    13.11.1943-13.12.1943 Bougainville
    09.01.1945-DD.MM.1945 Luzon, Philippines
    12.12.1945-13.12.1945 Camp Anza, California

    Velitel:
    Commander:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    05.03.1941 prijatý do federálnej služby z Illinoiskej Národnej Gardy.


    On 5th March 1941 inducted into federal service from Illinois National Guard.



    Zdroje:
    Sources:
    World War II Order of Battle: U.S. Army (Ground Force Units): An Encyclopedia Reference to US Army Ground Forces from Battalion Through Division 1939-1946, Shelby L. Stanton, Stackpole Co., 2006, ISBN 978-0811701570


    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71538#433587Verze : 0