51. tanková brigáda [1942-1944]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

51. tanková brigáda [1942-1944]

51- ja tankovaja brigada

    Avatar
    51. tanková brigáda / 51-я танковая бригада


    Brigáda sa formovala od decembra 1941 do marca 1942 v Saratove. Za dátum sformovania sa považuje 01.03.1942.


    Nadriadená jednotka: 3. tankový zbor


    Súčasťou brigády bolo:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    94. samostatný tankový prápor
    255. samostatný tankový prápor
    motorizovaný strelecko-guľometný prápor
    protitanková batéria
    protilietadlová batéria
    rota technického zabezpečenia
    zdravotnícka čata


    V júni 1944 bola brigáda preformovaná a bojovala v zostave:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    1. tankový prápor
    2. tankový prápor
    3. tankový prápor
    motorizovaný samopalnícky prápor
    protilietadlová guľometná rota
    rota technického zabezpečenia
    zdravotnícka čata


    Rozkazom NKO No 0376 z 20.11.1944 bola jednotka premenovaná na 47. gardovú tankovú brigádu.


    Za bojové zásluhy bol brigáde rozkazom vrchného veliteľa No 61 z 19.03.1944 udelený čestný názov Umanská.
    Bola vyznamenaná radmi:
    rad Červenej zástavy – udelený 08.04.1944
    rad Suvorova 2. stupňa


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71679#252396Verze : 0
    Avatar
    Veliteľmi brigády boli:
    01.03.1942 – 07.07.1942 – podplukovník Vorotnikov, Michail Andrejevič
    16.07.1942 – 15.11.1942 – podplukovník Konovalov, Fjodor Ivanovič – od 14.09.1942 plukovník
    16.11.1942 – 15.12.1942 – podplukovník Ušakov, Iľja Fjodorovič
    16.12.1942 – 15.03.1943 – plukovník Ažgibkov, Vasilij Vasiljevič
    16.03.1943 – 14.07.1943 – podplukovník Kokurin, Georgij Alexejevič
    15.07.1943 – 09.12.1943 – podplukovník Borisov, Pavel Karpovič
    10.12.1943 – 06.08.1944 – plukovník Mirvoda, Semjon Nikiforovič
    08.08.1943 – 20.11.1944 – plukovník Kopylov, Nikolaj Venjaminovič


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71679#252397Verze : 0