26. tanková brigáda [1941-1943]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

26. tanková brigáda [1941-1943]

26th Tank Brigade / 26-я танковая бригада

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    26. tanková brigáda 26th Tank Brigade
    Originální název:
    Original Name:
    26-я танковая бригада
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    22.09.1941
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    19.09.1943
    Nástupce:
    Successor:
    58. gardová tanková brigáda 58th Guards Tank Brigade
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    25.10.1941-01.02.1943 43. armáda
    31.03.1942-19.09.1943 2. tankový sbor
    25.10.1941-01.02.1943 43rd Army
    31.03.1942-19.09.1943 2nd Tank Corps
    Dislokace:
    Deployed:
    22.09.1941-DD.MM.RRRR Dzeržynsk, ? /
    Velitel:
    Commander:
    06.10.1941-15.11.1941 Levskij, Michail Iljič (Polkovnik / Полковник)
    15.11.1941-08.07.1942 Burdov, Děnis Maximovič (Polkovnik / Полковник)
    08.07.1942-19.09.1943 Piskarev, Pjotr Vasiljevič (Polkovnik / Полковник)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    06.11.1941-15.11.1941 Grinberg, Vasilij Jakovlevič (Podpolkovnik / Подполковник)
    DD.11.1941-06.12.1941 Kalinin, Pjotr Ivanovič (Major / Mайор)
    06.12.1941-14.01.1942 Novoselov, Ivan Afanasjevič (Major / Mайор)
    14.01.1942-12.04.1942 Michajluškin, Pjotr Vasiljevič (Major / Mайор)
    12.04.1942-08.07.1942 Piskarev, Pjotr Vasiljevič (Kapitan / Kапитан)
    08.07.1942-29.08.1942 Andrianov, Alexandr Ivanovič (Kapitan / Kапитан)
    29.08.1942-18.12.1942 Glinka, Stěpan Grigorjevič (Kapitan / Kапитан)
    18.12.1942-07.03.1943 Lukjanov, Andrej Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
    07.03.1943-24.08.1943 Pozemcev, Andrej Gavrilovič (Major / Mайор)
    24.08.1943-19.09.1943 Lukin, Fjodor Jakovlevič (Major / Mайор)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vyznamenání:
    Decorations:
    DD.MM.RRRR
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    http://tankfront.ru/ussr/tbr/tbr026.html
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71727#526271Verze : 0
    MOD
    Avatar
    26. tanková brigáda / 26-я танковая бригада


    Brigáda bola sformovaná k 24.10.1941 v Dzeržinsku (Gorkovská oblasť).


    Nadriadená jednotka:
    od novembra 1941 – 43. armáda
    od apríla 1942 – 2. tankový zbor


    Za bojové zásluhy bola k 19.09.1943 premenovaná na 58. gardovú tankovú brigádu.


    Súčasťou brigády bolo:


    velenie brigády
    veliteľská rota
    prieskumná rota
    26. tankový pluk
    motorizovaný strelecký prápor
    protitankový oddiel
    protilietadlový oddiel
    dopravná rota
    rota opráv techniky
    zdravotnícka čata



    Veliteľmi brigády boli:
    06.10.1941 – 15.11.1941 – plukovník Levskij, Michail Iľjič
    16.11.1941 – 08.07.1942 – plukovník Burdov, Denis Maximovič
    09.07.1942 – 19.09.1943 – podplukovník Piskarev, Pjotr Vasiljevič – od 26.02.1943 plukovník


    Zdroj:
    rkka.ru
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71727#252598Verze : 0