Prapor lehkých tanků 1 [1939-1939]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Prapor lehkých tanků 1 [1939-1939]

1 Batalion Czołgów Lekkich

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Prapor lehkých tanků 1 1st Light Tank Battalion
    Originální název:
    Original Name:
    1 Batalion Czołgów Lekkich
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    24.08.1939
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    10.09.1939
    Nástupce:
    Successor:
    Jednotka kapitána Kossobudzkého [1939-1939] - Captain Kossobudzki Troop [1939-1939]
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    24.08.1939-30.08.1939 Intervenční sbor [1939-1939]
    31.08.1939-06.09.1939 Armáda "Prusy" [1939-1939]
    06.09.1939-07.09.1939 Vilenská jezdecká brigáda [1939-1939]
    07.09.1939-10.09.1939 13. pěší divize [1939-1939]
    24.08.1939-30.08.1939 Interventional Corps [1939-1939]
    31.08.1939-06.09.1939 Prusy Army [1939-1939]
    06.09.1939-07.09.1939 Wilenska Cavalry Brigade [1939-1939]
    07.09.1939-10.09.1939 13th Infantry Division [1939-1939]
    Dislokace:
    Deployed:
    24.08.1939-29.08.1939
    30.08.1939-10.09.1939 V poli na středoevropském válčišti

    Velitel:
    Commander:
    24.08.1939-08.09.1939 Kubin, Adam (major)
    08.09.1939-10.09.1939 Rosen-Zawadzki, Kazimierz (kapitan)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:


    24.08.1939-08.09.1939 Rota lehkých tanků 1/1 [1939-1939]
    24.08.1939-08.09.1939 Rota lehkých tanků 2/1 [1939-1939]
    24.08.1939-10.09.1939 Rota lehkých tanků 3/1 [1939-1939]
    24.08.1939-10.09.1939 Technicko-hospodářská rota praporu lehkých tanků 1 [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Speciální četa praporu lehkých tanků 1 [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Spojovací četa praporu lehkých tanků 1 [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Protiletadlová četa praporu lehkých tanků 1 [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Hospodářská správa praporu lehkých tanků 1 [1939-1939]


    24.08.1939-08.09.1939 1st Light Tank Squadron of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-08.09.1939 2nd Light Tank Squadron of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-10.09.1939 3rd Light Tank Squadron of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-10.09.1939 Maintenance Squadron of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Special Platoon of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Signal Platoon of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Anti-Aircraft Platoon of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    24.08.1939-DD.09.1939 Economic Administration of the 1st Light Tank Battalion [1939-1939]
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Jońca, Adam, Szubański, Rajmund, Tarczyński, Jan: Wrzesień 1939 Pojazdy Wojska Polskiego. Barwa i broń, Wydawnictwa Komunikaci i Łączności, Warszawa 1990
    Maksimiec, Stanisław: Armia "Lublin" we wrześniu 1939, Wydawnictwo Neriton, Warszawa 2006
    Rosen-Zawadzki, Kazimierz: Jeszcze o walkach 1 Batalionu Czołgów Lekkich 7 TP w 1939 r.,Wojskowy Przegląd Historyczny NR 1(68) 1974, str.438-446
    Szubański, Rajmund: Polska broń pancerna w 1939 roku, Dom Wydawniczy Bellona, Warszawa 2004
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71925#403477Verze : 0
    MOD
    Avatar

    Personální obsazení velitelských funkcí k 01.09.1939
    Personal Constitution Commanding Officers 01.09.1939
    Originální název: Český název: Anglický název: Příjmení, jméno, (hodnost, akademický titul)
    Original Title: Czech Title: English Title: Last and First Name, (Military Rank, Degree)
    dowódca batalionu velitel praporu Battalion Commander Kubin, Adam (major)
    oficer taktyki i zwiadu takticko-přezvědný důstojník Tactical and Reconnaissance Officer Rosen-Zawadzki, Kazimierz (kapitan)
    adiutant pobočník Adjutant Pajewski, Witold (porucznik rezerwy)
    lekarz medycyny lékař medicíny Medical Man ?
    dowódca 1 kompanii czołgów lekkich velitel roty lehkých tanků 1/1 1st Light Tank Squadron Commander Sikorski, Antoni Wacław (kapitan)
    dowódca 2 kompanii czołgów lekkich velitel roty lehkých tanků 2/1 2nd Light Tank Squadron Commander Górski, Marian (kapitan)
    dowódca 3 kompanii czołgów lekkich velitel roty lehkých tanků 3/1 3rd Light Tank Squadron Commander Kossobudzki, Stefan Leon (kapitan)
    dowódca kompanii techniczno-gospodarczej velitel technicko-hospodářské roty Maintenance Squadron Commander Mech, Wacław (kapitan)
    dowódcy plutonu łączności velitel spojovací čety Signal Platoon Commander Ryłło, Bohdan (porucznik)
    dowódcy plutonu przeciwlotniczego velitel protiletadlové čety AA Platoon Commander ?
    dowódcy plutonu specjalnego velitel speciální čety Special Platoon Commander ?


    Zdroje: Szubański, Rajmund: Polska broń pancerna w 1939 roku, Dom Wydawniczy Bellona, Warszawa 2004
    Rybka, Ryszard, Stepan, Kamil: Rocznik Oficerski 1939, Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego, Kraków 2006
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/71925#403565Verze : 0
    MOD