Běloruský vojenský okruh [1926-1938]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Běloruský vojenský okruh [1926-1938]

Byelorussian Military District / Белорусский военный округ

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    Běloruský vojenský okruh Byelorussian Military District
    Originální název:
    Original Name:
    Белорусский военный округ
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    02.10.1926
    Předchůdce:
    Predecessor:
    Západní vojenský okruh Western Military District
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.07.1938
    Nástupce:
    Successor:
    Běloruský zvláštní vojenský okruh Byelorussian Special Military District
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    02.10.1926-15.03.1934 Lidový komisariát vojenských a námořních věcí
    15.03.1934-26.07.1938 Lidový komisariát obrany
    02.10.1926-15.03.1934 People´s Commissariat of Military and Naval Affairs
    15.03.1934-26.07.1938 People´s Commissariat for Defence
    Dislokace:
    Deployed:
    02.10.1926-26.07.1938 Smolensk
    Velitel:
    Commander:
    02.10.1926-DD.05.1927 Kork, Avgust Ivanovič
    DD.05.1927-DD.04.1931 Jegorov, Alexandr Iljič
    DD.04.1931-DD.06.1931 Zomberg, Žan Fricevič
    DD.06.1931-20.11.1935 Uborevič, Jeronim Petrovič
    20.11.1935-29.05.1937 Uborevič, Jeronim Petrovič (armádní velitel 1. stupně)
    29.05.1937-06.06.1937
    06.06.1937-07.01.1938 Bělov, Ivan Panfilovič (armádní velitel 1. stupně)
    07.01.1938-DD.04.1938
    DD.04.1938-26.07.1938 Kovaljov, Michail Prokofjevič (sborový velitel)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    02.10.1926-
    DD.04.1932-DD.12.1934 Mereckov, Kirill Afanasjevič
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    02.10.1926-26.07.1938 11. střelecký sbor
    02.10.1926-26.07.1938 16. střelecký sbor
    02.10.1926-26.07.1938 3. jezdecký sbor
    02.10.1926-26.07.1938 4. střelecký sbor
    02.10.1926-26.07.1938 5. střelecký sbor
    15.11.1926-26.07.1938 Velitelství vojenského letectva Běloruského vojenského okruhu
    14.05.1935-26.07.1938 6. jezdecký sbor
    15.01.1936-26.07.1938 23. střelecký sbor
    DD.MM.1936-28.07.1938 2. střelecký sbor
    15.05.1938-26.07.1938 15. tankový sbor


    02.10.1926-26.07.1938 11th Rifle Corps
    02.10.1926-26.07.1938 16th Rifle Corps
    02.10.1926-26.07.1938 3rd Cavalry Corps
    02.10.1926-26.07.1938 4th Rifle Corps
    02.10.1926-26.07.1938 5th Rifle Corps
    15.11.1926-26.07.1938 Air Force Command of the Byelorussian Military District
    14.05.1935-26.07.1938 6th Cavalry Corps
    15.01.1936-26.07.1938 23rd Rifle Corps
    DD.MM.1936-28.07.1938 2nd Rifle Corps
    15.05.1938-26.07.1938 15th Tank Corps



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    Teritoriální působnost:
    02.10.1926-15.01.1938 Bobrujský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Borisovský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Gomelský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Minský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Mogiljovský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Mozyrský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Oršanský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Polocký okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Rečický okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Slucký okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    02.10.1926-15.01.1938 Vitěbský okruh, Běloruská sovětská socialistická republika
    15.01.1938-26.07.1938 Gomelská oblast, Běloruská sovětská socialistická republika
    15.01.1938-26.07.1938 Minská oblast, Běloruská sovětská socialistická republika
    15.01.1938-26.07.1938 Mogiljovská oblast, Běloruská sovětská socialistická republika
    15.01.1938-26.07.1938 Poleská oblast, Běloruská sovětská socialistická republika
    15.01.1938-26.07.1938 Vitěbská oblast, Běloruská sovětská socialistická republika
    Territorial scope:
    02.10.1926-15.01.1938 Bobruisk Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Borisov Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Gomel Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Minsk Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Mogilev Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Mozyr Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Orscha Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Polock Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Rechica Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    02.10.1926-15.01.1938 Sluck Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic


    02.10.1926-15.01.1938 Vitebsk Districts, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    15.01.1938-26.07.1938 Gomel Oblast, Byelorussian Soviet Socialist Republic


    15.01.1938-26.07.1938 Minsk Oblast, Byelorussian Soviet Socialist Republic


    15.01.1938-26.07.1938 Mogilev Oblast, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    15.01.1938-26.07.1938 Polesie Oblast, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    15.01.1938-26.07.1938 Vitebsk Oblast, Byelorussian Soviet Socialist Republic
    Zdroje:
    Sources:
    Bělorusskij Krasnoznaměnnyj vojennyj okrug. Red. A. K. Suljanov - V. D. Alexejenko - S. J. Baulin. 2-je izdanije, Moskva, Vojenizdat 1983.
    Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskvě, Věče 2000.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72041#515322Verze : 0
    MOD