Bakoš, Štefan

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bakoš, Štefan

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bakoš Bakos
    Jméno:
    Given Name:
    Štefan Stefan
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Štefan Bakoš
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    major Major
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    JUDr. Juris Doctor
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.12.1911 Malá Maňa /
    24.12.1911 Mala Mana /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    24.05.2000 Bratislava
    24.05.2000 Bratislava
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    - -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    VHÚ Praha, VHÚ Bratislava - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 - 1945, Avis Praha
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72155#388845Verze : 0
    MOD
    Avatar
    Major JUDr. Štefan Bakoš


    * 24. 12. 1911 Malá Maňa okres Nové Zámky
    + 24. 05. 2000 Bratislava


    1935 - Úspešne ukončil právnicku fakultu v Bratislave
    1. 10. 1935 - vojenská prezenčná služba (peší pluk 12 v Komárne),
    október 1935 - september 1936 - absolvoval ŠDPZ v Nitre,
    september 1936 - inštruktorsky kurz,
    jún 1937 - strelecký kurz,
    1. 10. 1937 - ako záložný dôstojník - veliteľ čaty peší pluk 16 v Levoči,
    1. 8. 1938 - ako záložný dôstojník - veliteľ roty peší pluk 16 v Levoči,
    marec 1939 - 31. 8. 1939 - veliteľ čaty na ŠDPZ v Levoči,
    15. 5. 1939 - aktivovaný ako poručík,
    1. 9. 1939 - veliteľstvo 2. divizie v Banskej Bystrici,
    koncom októbra 1939 - premiestnený na peší pluk 3 vo Zvolene (VVT Lešť 3 pešia rota),
    marec 1940 - veliteľstvo 2. divizie v Banskej Bystrici (spravodajské oddelenie),
    15. 6. - 6. 7. 1940 - kurz pre aktivovaných dôstojníkov v Pezinku,
    1. 8. 1940 - povýšený na nadporučíka,
    1. 10. 1940 - pridelený na spravodajské oddelenie veliteľstvo pozemného vojska v Banskej Bystrici,
    16. 12. 1941 - 23. 11. 1942 - pridelený k Zaisťovacej divízií,
    24. 12. 1942 - osobné oddelenie VPV v Banskej Bystrici,
    1. 1. 1943 - povýšený na stotníka,
    1. 5. 1943 - prednosta osobného oddelenia,
    24. 4. 1944 - zároveň referent aktívnych dôstojníkov a rotmajstrov,
    29. 8. 1944 - prednosta osobného oddelenia povstaleckej armády,
    15. 9. 1944 - zmenená hodnosť na kapitána,
    Po rozpade veliteľstva sa skrýval v horách,
    25. 3. 1945 - prihlásil sa do čs. armády,
    5. 4. 1945 - spravodajské oddelenie MNO v Košiciach a Prahe,
    1. 6. 1945 - povýšený na štábneho kapitána,
    1. 10. 1946 - povýšený na majora,
    3. 11. 1947 - 25. 6. 1948 - kurz pre vyšších železničných veliteľov,
    1. 10. 1948 - pôsobil na Železničnom traťovom veliteľstve v Bratislave,
    od 15. 2. 1950 - dôstojník tylu druh vojska - železničiari.


    Zdroj : VHÚ Praha, VHÚ Bratislava - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 - 1945, Avis Praha - máj 2005
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72155#254711Verze : 0
    MOD