Bedřich, Ladislav

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

Bedřich, Ladislav

    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bedřich Bedrich
    Jméno:
    Given Name:
    Ladislav Ladislav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ladislav Bedřich
    Fotografie či obrázek:
    Photograph or Picture:
    -
    Hodnost:
    Rank:
    podplukovník Lieutenant Colonel
    Akademický či vědecký titul:
    Academic or Scientific Title:
    - -
    Šlechtický titul:
    Hereditary Title:
    - -
    Datum, místo narození:
    Date and Place of Birth:
    24.04.1901 Loštice /
    24.04.1901 Lostice /
    Datum, místo úmrtí:
    Date and Place of Decease:
    11.12.1986 Praha /
    11.12.1986 Prague /
    Nejvýznamnější funkce:
    (maximálně tři)
    Most Important Appointments:
    (up to three)
    - veliteľ čs. náhradného pluku -
    Jiné významné skutečnosti:
    (maximálně tři)
    Other Notable Facts:
    (up to three)
    11.03.1950 - zatknutý pre vykonštruované porušenie štátneho tajomstva odsúdený na 10 mesiacov a strate hodnosti,
    06.12.1952 - odsúdený na 20 rokov v Leopoldove,
    09.09.1960 - prepustený pri amnestii
    -
    Související články:
    Related Articles:
    Zdroje:
    Sources:
    VHÚ Praha, VHÚ Bratislava - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 - 1945, Avis Praha
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72163#392206Verze : 0
    MOD
    Avatar
     
    Příjmení:
    Surname:
    Bedřich Bedrich
    Jméno:
    Given Name:
    Ladislav Ladislav
    Jméno v originále:
    Original Name:
    Ladislav Bedřich
    Všeobecné vzdělání:
    General Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Vojenské vzdělání:
    Military Education:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    Důstojnické hodnosti:
    Officer Ranks:
    DD.MM.RRRR
    DD.MM.RRRR
    Průběh vojenské služby:
    Military Career:
    01.08.1942-01.02.1943 Velitel : 2. československý samostatný polní prapor
    01.08.1942-01.02.1943 Commander : 2nd Czechoslovak Separate Field Battalion
    Vyznamenání:
    Awards:
    Datum udělení
    Date of Issue
    Stužka
    Ribbon
    Název
    Name
    Poznámka
    Note


    DD.MM.RRRR
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -


    DD.MM.RRRR
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    Czechoslovak medal "For Gallantry"
    Československá medaile Za chrabrost před nepřítelem
    -


    MM.DD.RRRR
    Československý válečný kříž 1939
    Czechoslovak War Cross 1939
    Československý válečný kříž 1939
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    VHÚ Praha, VHÚ Bratislava - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 - 1945, Avis Praha
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72163#561342Verze : 0
    MOD
    Avatar
    podplukovník Ladislav Bedřich


    * 24. 04. 1901 Loštice
    + 11. 12. 1986 Praha



    ? - po vzniku ČSR dobrovoľne vstúpil do čs. armády a slúžil v Olomouci a v Přerove,
    ? - vojenská služba - peší pluk 45 v Lučenci, škola pre záložných dôstojníkov v Košiciach, dosiahol hodnosť nadporučík,
    1920 - náčelník sokolskej jednoty v Bouzove, potom v Litovli, a neskôr celej Sokolskej župy severomoravskej,
    leto 1922 - učiteľská skúška a následne učiteľ telocviku v Dolnom Újezde na Hranicku a niekoľko škôl na severnej Morave,
    marec 1939 - vytvoril odbojovu skupinu na Litovelsku,
    09. 07. 1939 - prešiel hranice s Poľskom a vstupuje do československej skupiny v Krakove,
    Následne sa stáva pobočníkom Ludvika Svobodu,
    september 1939 - Poľský legion je v ruskom zajatí,
    Po napadnutí ZSSR sa stal kapitánom a veliteľom výcvikovej roty v Buzuluku,
    február 1942 - veliteľ roty Čs. záložného pluku 8.
    08. 03. 1943 - bojovo nasadený u Sokolova - velil mínometnej čate,
    Neskôr dočasný náčelník tyla 1. čs. samostatnej pešej brigády,
    Zúčastnil sa bojov o Kyjev, Bielu Cerkev a Žaškov.
    28. 10. 1943 - povýšený na štábneho kapitána,
    jún 1944 - veliteľ čs. náhradného pluku,
    01. 01. 1945 - prednosta doplňovacej služby štábu 1. čs. armádneho zboru v ZSSR,
    Po vojne - veliteľ školy pre telovýchovných dôstojníkov,
    máj 1947 - náčelník telovýchovnej skupiny pri hlavnom štábe brannej moci,
    11. 03. 1950 - zatknutý pre vykonštuované porušenie štátneho tajomstva odsúdený na 10 mesiacov a strate hodnosti,
    leto 1952 - znova zatknutý kvôli zámerom na emigráciu,
    06. 12. 1952 - odsúdený na 20 rokov v Leopoldove,
    09. 09. 1960 - prepustený pri amnestii a pracoval potom ako robotník,
    1963 - čiastočná rehabilitácia,
    1990 - celková rehabilitácia.


    Vyznamenania:
    2x Československý vojnový kríž 1939, Československá medaila Za chrabrosť pred nepriateľom,


    Literárne diela: S generálom Svobodou za vojny a po vojne


    Zdroj : VHÚ Praha, VHÚ Bratislava - Vojenské osobnosti československého odboje 1939 - 1945, Avis Praha - máj 2005
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72163#254754Verze : 0
    MOD