13. armáda [1940-1940]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

13. armáda [1940-1940]

13th Army / 13-я армия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    13. armáda 13th Army
    Originální název:
    Original Name:
    13-я армия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    00.01.1940
    Předchůdce:
    Predecessor:
    - -
    Datum zániku:
    Disbanded:
    28.03.1940
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    00.01.1940-28.03.1940 Severozápadní front 00.01.1940-28.03.1940 North-Western Front
    Dislokace:
    Deployed:
    07.01.1940-28.03.1940
    Velitel:
    Commander:
    07.01.1940-16.01.1940 Grendal, Vladimir Davidovič (sborový velitel)
    16.01.1940-00.03.1940 Grendal, Vladimir Davidovič (armádní velitel 2. stupně)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    07.01.1940-20.02.1940 Goluškevič, Vladimir Sergejevič (plukovník)
    20.02.1940-28.03.1940 Goluškevič, Vladimir Sergejevič (brigádní velitel)
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    DD.01.1940-DD.03.1940 15. střelecký sbor
    DD.01.1940-28.03.1939 3. střelecký sbor


    DD.01.1940-DD.03.1940 15th Rifle Corps
    DD.01.1940-28.03.1939 3rd Rifle Corps



    Čestný název:
    Honorary Name:
    - -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    -
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskva, Věče 2000.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72179#497183Verze : 0
    MOD