106. gardová výsadková divize [1946-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 85.000,- Kč Chci přispět
Vánoční srazy 9.12.2017 Praha a Karviná | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

106. gardová výsadková divize [1946-1991]

106th Guards Airborne Division / 106-я гвардейская воздушно-десантная дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    106. gardová výsadková divize 106th Guards Airborne Division
    Originální název:
    Original Name:
    106-я гвардейская воздушно-десантная дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.06.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    106. gardová střelecká divize 106th Guards Rifle Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.12.1991
    Nástupce:
    Successor:
    106. gardová výsadková divize 106th Guards Airborne Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    14.06.1946-07.10.1946 38. gardový střelecký sbor
    07.10.1946-25.04.1955 38. gardový výsadkový sbor
    25.04.1955-26.12.1991 Velitelství výsadkového vojska
    14.06.1946-07.10.1946 38th Guards Rifle Corps
    07.10.1946-25.04.1955 38th Guards Airborne Corps
    25.04.1955-26.12.1991 Airborne Troops Command
    Dislokace:
    Deployed:
    14.06.1946-26.12.1991 Tula, ? /

    Velitel:
    Commander:
    14.06.1946-DD.07.1946 Vindušev, Ivan Nikolajevič (gardový generálmajor)
    DD.07.1946-DD.06.1947 Koněv, Ivan Nikitič (gardový generálmajor)
    DD.06.1947-DD.09.1949 Kopyčko, Afanasij Romanovič (gardový generálmajor)
    DD.09.1949-DD.MM.1951 Jepačnin, Alexandr Dmitrijevič (gardový plukovník)
    DD.MM.1951-DD.MM.1955 Gerasimov, Alexandr Akimovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1955-DD.MM.1960 Koreščenko, Alexandr Andrejevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1960-DD.MM.1961 Tankajev, Magamet Tankajevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1961-DD.MM.1964 Kuročkin, Konstantin Jakovlevič (gardový plukovník)
    DD.MM.1964-DD.MM.1969 Potapov, Jurij Michajlovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1969-DD.MM.1972 Prytkov, Alexandr Ivanovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1972-DD.MM.1976 Dobrovolskij, Anatolij Michajlovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1976-DD.MM.1980 Podkolzin, Jevgenij Michajlovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1980-DD.MM.1984 Filatov, Genadij Vasiljevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1984-DD.MM.1988 Serděčnyj, Fjodor Ivanovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1988-26.12.1991 Lebeď, Alexandr Ivanovič (gardový generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:

    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    14.06.1946 Řád rudého praporu
    14.06.1946 Řád Kutuzova, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva 2009.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72509#577128Verze : 1
    MOD