76. gardová výsadková divize [1946-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

76. gardová výsadková divize [1946-1991]

76th Guards Airborne Division / 76-я гвардейская воздушно-десантная дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    76. gardová výsadková divize 76th Guards Airborne Division
    Originální název:
    Original Name:
    76-я гвардейская воздушно-десантная дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    14.06.1946
    Předchůdce:
    Predecessor:
    76. gardová střelecká divize 76th Guards Rifle Division
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.12.1991
    Nástupce:
    Successor:
    76. gardová výsadková divize 76th Guards Airborne Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    07.10.1946-20.12.1955 15. gardový výsadkový sbor
    20.12.1955-26.12.1991 Velitelství výsadkového vojska
    DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
    07.10.1946-20.12.1955 15th Guards Airborne Corps
    20.12.1955-26.12.1991 Airborne Troops Command
    Dislokace:
    Deployed:
    14.06.1946-DD.MM.1947 Novgorod, ? /
    DD.MM.1947-26.12.1991 Pskov, ? /

    Velitel:
    Commander:
    14.06.1946-DD.MM.1948 Kirsanov, Alexandr Vasiljevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1948-DD.MM.1950 Margelov, Vasilij Filippovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1950-DD.MM.1953 Jenšin, Michail Alexandrovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1953-DD.MM.1955 Cholod, Grigorij Anisimovič (gardový plukovník)
    DD.MM.1955-DD.MM.1957 Zacharov, Nikolaj Fjodorovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1957-DD.MM.1959 Jevdan, Andrej Alexejevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1959-DD.MM.1962 Poluškin, Anatolij Fjodorovič (gardový plukovník)
    DD.MM.1962-DD.MM.1968 Ometov, Viktor Ivanovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1968-DD.MM.1971 Kostylev, Valentin Ivanovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1971-DD.MM.1976 Kuzmenko, Leonid Georgijevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1976-DD.MM.1979 Oniščenko, Grigorij Vasiljevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1979-DD.MM.1981 Sljusar, Albert Jevdokimovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1981-DD.MM.1983 Muravjov, Jurij Andrejevič (gardový plukovník)
    DD.MM.1983-DD.MM.1986 Šlak, Georgij Ivanovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1986-DD.MM.1990 Chalilov, Vjačeslav Salichovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1990-26.12.1991 Sosedov, Jurij Kirillovič (gardový generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    14.06.1946-26.12.1991 Gardová černigovská výsadková divize
    14.06.1946-26.12.1991 Guards "Chernigov" Airborne Division
    Vyznamenání:
    Decorations:
    14.06.1946 Řád rudého praporu
    14.06.1946 Řád Suvorova, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva 2009.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72514#577092Verze : 1
    MOD