7. gardová výsadková divize [1948-1991]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 55.755,- Kč Chci přispět
US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

7. gardová výsadková divize [1948-1991]

7th Guards Airborne Division / 7-я гвардейская воздушно-десантная дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    7. gardová výsadková divize 7th Guards Airborne Division
    Originální název:
    Original Name:
    7-я гвардейская воздушно-десантная дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    322. gardový paradesantní pluk 322nd Guards Parachute Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    26.12.1991
    Nástupce:
    Successor:
    7. gardová výsadková divize 7th Guards Airborne Division
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1948-01.06.1956 8. gardový výsadkový sbor
    01.06.1956-26.12.1991 Velitelství výsadkového vojska
    15.10.1948-01.06.1956 8th Guards Airborne Corps
    01.06.1956-26.12.1991 Airborne Troops Command
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1948-DD.10.1956 Kaunas
    DD.10.1956-DD.11.1956
    DD.11.1956-DD.08.1968 Kaunas
    DD.08.1968-DD.10.1968
    DD.10.1968-26.12.1991 Kaunas

    Velitel:
    Commander:
    15.10.1948-DD.02.1949
    DD.02.1949-DD.10.1951 Poliščuk, Grigorij Fjodorovič (gardový generálmajor)
    DD.10.1951-DD.MM.1955 Golofast, Georgij Petrovič (gardový plukovník)
    DD.MM.1955-DD.MM.1956 Rudakov, Alexej Pavlovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1956-DD.MM.1958 Antipov, Pjotr Fjodorovič (gardový plukovník)
    DD.MM.1958-DD.MM.1961 Dudura, Ivan Makarovič (gardový plukovník)
    DD.MM.1961-DD.MM.1963 Čaplygin, Pjotr Vasiljevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1963-DD.01.1966 Škrudijev, Dmitrij Georgijevič (gardový generálmajor)
    DD.01.1966-DD.06.1970 Gorelov, Lev Nikolajevič (gardový generálmajor)
    DD.06.1970-DD.MM.1973 Kulešov, Oleg Fjodorovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1973-DD.MM.1975 Kalinin, Nikolaj Vasiljevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1975-DD.MM.1978 Krajev, Vladimir Stěpanovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1978-DD.MM.1982 Ačalov, Vladislav Alexejevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1982-DD.MM.1984 Jarygin, Jurantin Vasiljevič (gardový plukovník)
    DD.MM.1984-DD.MM.1987 Toporov, Vladimir Michajlovič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1987-DD.MM.1990 Sigutkin, Alexej Alexejevič (gardový generálmajor)
    DD.MM.1990-26.12.1991 Chackevič, Valerij Francovič (gardový generálmajor)
    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    04.05.1985 Řád rudého praporu
    15.10.1948 Řád Kutuzova, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva 2009.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72517#553341Verze : 3
    MOD