31. gardová výsadková divize [1948-1955]

Rozpočet tohoto webu pro rok 2017 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 84.733,- Kč Chci přispět
Sraz 14.10.2017 Nelahozeves | US Air Force - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)
Vývoj a novinky na tomto fóru + hlášení chyb | US Army - pracovní log - přehled věcí k udělání (pomoc vítána)

31. gardová výsadková divize [1948-1955]

31st Guards Airborne Division / 31-я гвардейская воздушно-десантная дивизия

    Avatar
     
    Název:
    Name:
    31. gardová výsadková divize 31st Guards Airborne Division
    Originální název:
    Original Name:
    31-я гвардейская воздушно-десантная дивизия
    Datum vzniku:
    Raised/Formed:
    15.10.1948
    Předchůdce:
    Predecessor:
    298. gardový paradesantní pluk 298th Guards Parachute Regiment
    Datum zániku:
    Disbanded:
    25.04.1955
    Nástupce:
    Successor:
    - -
    Nadřízené velitelství:
    Higher Command:
    15.10.1948-20.12.1955 39. gardový výsadkový sbor
    20.12.1955-30.04.1959 Velitelství výsadkového vojska
    15.10.1948-20.12.1955 39th Guards Airborne Corps
    20.12.1955-30.04.1959 Airborne Troops Command
    Dislokace:
    Deployed:
    15.10.1948-30.04.1959 Novograd-Volyňskij

    Velitel:
    Commander:

    Náčelník štábu:
    Chief of Staff:
    -
    Podřízené jednotky:
    Subordinated Units:
    Čestný název:
    Honorary Name:
    -
    -
    Vyznamenání:
    Decorations:
    15.10.1948 Řád Kutuzova, 2. třída
    Poznámka:
    Note:
    - -
    Zdroje:
    Sources:
    Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva 2009.
    URL : http://forum.valka.cz/topic/view/72519#553421Verze : 2
    MOD